11:30

Simona Halep. Mesajul lui Mirel Radoi pentru finalista de la Toronto

ii dorim multa bafta, sper sa castige finala de la Toronto si stim ca este alaturi de noi, ca este stelista. Si noi suntem alaturi de ea. Si nu doar suporterii Stelei, ci toti romanii. Ne. continuă pe Antena3

Raspunsul lui Mirel Radoi pentru Gigi Becali: Nu-i nicio problema. Pot sa-mi dau demisia

Mirel Radoi i-a raspuns lui Gigi Becali dupa ce patronul Stelei a declarat la finalul partidei dintre Steaua si ASA, scor 1-1, ca tehnicianul campioanei nu ii poate motiva pe jucatori. Nu-i nici o problema daca.

Simona Halep la Toronto: romanca a fost ironizata pentru deciziile sale. Fanii ei din Canada, luati peste picior si ei

Simona Halep va juca, duminica, in finala turneului Rogers Cup, insa, la ultimele doua partide, ea a fost intepata, in mod repetat, la televiziunea britanica.

Probleme pentru Mirel Radoi la Steaua

Directorul sportiv al FC Steaua, Mirel Radoi, a declarat sambata seara, dupa meciul cu ASA Targu Mures, scor 1-1, ca nu tine de scaun la gruparea bucuresteana si ca poate ca acestea sunt limitele sale acum, el adaugand ca a luat in calcul o eventuala plecare din primul moment.

Simona Halep a pierdut finala turneului Premier 5 de la Toronto, dupa ce a abandonat la 3-0 in decisiv pentru Belinda Bencic 18 ani, Elvetia, a trecut in semifinale de Serena Williams). Dupa ce a cedat la tiebreak primul set la 5), Simona a avut mari probleme fizice in al doilea, dar a luptat incredibil si a trimis disputa in setul trei a castigat cu 7-4 al doilea tiebreak al finalei). Pana la urma, coplesita de dureri, Halep a luat decizia de a renunta.

WTA Toronto, finala: Simona Halep vs Belinda Bencic 6-7(5), 7-6(4), 0-3 - Simona a abandonat din cauza problemelor fizice dupa eforturi supra-omenesti

WTA Toronto: Simona Halep vs Angelique Kerber 6-3, 5-7, 6-4/ Halep, in sferturi dupa un meci epuizant

Simona Halep cap de serie numarul doi) a avut nevoie de doua ore si 23 de minute pentru a o invinge pe Angelique Kerber si pentru a se califica in sferturile turneului Premier 5 de la Toronto. Partida a fost una echilibrata, cu multe schimburi epuizante, iar Simona a avut nevoie de multa tarie de caracter pentru a trece de o jucatoare ambitioasa.

Simona Halep vs Belinda Bencic 6-7 (5), 7-6 (4), 0-4. Simona ABANDONEAZA, dupa un meci incredibil

Simona Halep se va intalni duminica seara, de la ora 20. 00, cu elvetianca Belinda Bencic, in finala turneului Premier 5 de la Toronto. Daca va castiga acest meci, Halep se afla la un joc distanta de cel de-al 12-lea titlu WTA din cariera.

Simona Halep pierde prin abandon finala de la Toronto

Dupa 2 ore si 28 de minute de lupta intensa, Simona Halep a trecut terenul si a strans mana Belindei Bencic, jucatoare in fata careia s-a inclinat din cauza unei indisponibilitati fizice. Halep a pierdut primul set la tie-break si s-a chinuit teribil pentru a sta pe picioare in setul al doilea. Condusa cu 5-3, Halep a tras de ea si a fortat ramanerea pe teren, desi starea ei fizica arata ingrijorator. Halep a echilibrat situatia prin castigarea tiebreak-ului, dar a abandonat dupa pierderea primelor trei game-uri din setul al doilea.

LIVE Simona Halep - Belinda Bencic in finala de la Toronto. Halep are probleme

Simona Halep evolueaza duminica seara de la ora 20:00, live text pe onlinesport. ro in aceasta pagina, pentru castigarea celui de-al patrulea titlu in acest sezon.

Simona Halep a abandonat in finala la Toronto. Romanca are probleme serioase la piciorul stang

Simona Halep abadoneaza in finala la Toronto. Simona Halep-Belinda Bencic. Halep isi mai pierde o data serviciul. Simona incepe prost setul decisiv si isi pierde serviciul.

actualitate, 11:30