01:05

Simona Halep, nainte de duelul cu Muguruza: Cnd joci o semifinala cu o jucatoare cstigatoare de Grand Slam, provocarea este mare

A pierdut primul set, dar nu i-a mai lasat sperante lui Angelique Kerber in urmatoarele doua 6-72), 6-3, 6-2, dupa doua ore si 14 minute). Simona Halep este pentru a treia oara in semifinale la Paris, iar provocarea unui meci cu Garbine Muguruza este imensa, dupa cum a precizat liderul mondial intr-o conferinta de presa. continuă pe Hotnews

Roland Garros: Programul de joi - Simona Halep vs Garbine Muguruza, al doilea meci de pe arena Philippe-Chatrier

Ploaia a dat din nou peste cap programul meciurilor de la Roland Garros, ultimele doua confruntari din sferturile tabloului masculin de simplu fiind amanate pentru joi. Tot maine vor avea loc si semifinalele de pe tabloul feminin de simplu, disputa dintre Simona Halep 1 WTA) si Garbine Muguruza 3 WTA) urmand sa inceapa dupa ora 16:00 ora Romaniei), fiind a doua pe arena Philippe-Chatrier.

Simona Halep, ultimul antrenament nainte de partida cu Kerber a fost facut cu un sparring partner stngaci

Simona Halep s-a antrenat pe Suzanne Lenglen cu un stangaci inainte de disputa din sferturile Roland Garros-ului cu Angelique Kerber. Ziarul oficial al competitiei prefata astfel partida dintre cele doua: Va fi un duel al defensivelor.

SIMONA HALEP are lumea la picioare! MESAJ ULUITOR inainte de semifinala: O forta irezistibila

Meciul dintre Simona Halep si Angelique Kerber a fost o confruntare magnifica, iar romanca a fost o forta irezistibila, scrie site-ul WTA dupa meciul din sferturile de finala de la Roland.

Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber 6-7 (2), 6-3, 6-2/ De la agonie la extaz - Halep, calificata n semifinale

Simona Halep 1 WTA) si-a asigurat locul in semifinalele de la Roland Garros, dupa o revenire superba in meciul cu Angelique Kerber 12 WTA), scor 6-7 2), 6-3, 6-2. Cele doua jucatoare au oferit o partida extrem de spectaculoasa, primul set fiind unul cu multe rasturnari de situatie. Kerber a condus cu 4-0, dar liderul mondial nu a renuntat nicio seunda la lupta, a echilibrat jocul si primul set s-a decis la tiebreak. Nemtoaica a gestionat foarte bine momentele importante si s-a impus cu 7-2, profitand si de numeroasele erori ale romancei. Dupa pauza de vestiar, Simona a revenit mult mai agresiva si a controlat partida pana la final, adjudecandu-si urmatoarele doua seturi: 6-3, 6-2. Pentru un loc in marea finala de la Roland Garros, Halep se va duela cu spaniola Garbine Muguruza 3 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber 6-7 (2), 6-3, 6-2 / De la agonie la extaz - Halep, calificata n semifinale

Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber (de la ora 15:00) / Duelul pentru un loc n semifinale

Simona Halep 1 WTA) va intra astazi pe arena Suzanne-Lenglen, de la ora 15:00, pentru a zecea confruntare directa cu Angelique Kerber Germania, 12 WTA), jucatoare pe care o conduce cu 5-4 la meciurile directe si pe care a invins-o ultima oara la Australian Open, in semifinale. Partida care ii poate aduce liderului mondial calificarea in semifinalele de la Roland Garros va putea fi urmarita in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

Ca un tavalug! Simona Halep a castigat clar duelul cu Elise Mertens si va juca in sferturile de finala de la Roland Garros

Simona Halep a revenit pe teren si a intalnit-o pe belgianca Elise Mertens, in optimile de finala de la Roland Garros.

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la Roland Garros. Halep revine in meci

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT Jucatoarea germana de tenis Angelique Kerber va fi adversara romancei Simona Halep in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem de la Roland Garros, dupa ce a reusit .

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la Roland Garros. Halep egaleaza la seturi

Simona Halep: ce masini prefera numarul 1 mondial

Simona Halep,actualul numar 1 mondial WTA, este extrem de pasionata de automobile. Asemenea evolutiei din teren, Halep are in garaj numai masini premium de sute de mii de euro. Cu o avere de peste 20 de milioane de dolari castigati din tenis si alte cateva milioane din sponsorizari, Simona Halep, 26 de ani, isi poate [].