11:45

Simona Halep a pierdut finala de la Roma

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Simona Halep, locul I WTA, a pierdut, astazi, a doua finala la rand la turneul de categorie Premier 5 de la Roma, fiind invinsa de ucraineanca Elina Svitolina, locul 4 WTA, cu scorul de 6-0, 6-4. Simona Halep a acuzat dureri la spate in setul secund si a mers la vestiare cu fizioterapeutul, revenind pe teren dupa aproape cinci minute. continuă pe Ziarul Bursa

Simona Halep, dupa ce a pierdut finala de la Roma: Nu a fost vorba de nicio accidentare. Nu am fost fresh azi

Simona Halep a pierdut clar finala turneului Premier 5 de la Roma, fiind depasita de Elina Svitolina, scor 6-0, 6-4, dupa numai o ora si sapte minute de joc. Liderul mondial a asigurat ca nu a fost vorba de nicio accidentare, desi a cerut time-out medical in setul secund al finalei de la Foro Italico. Jucatoarea noastra s-a declarat dezamagita de modul in care a evoluat in primul set, precizand ca nu a fost fresh.

VIDEO Simona Halep, desfiintata in finala turneului de la Roma. Svitolina nu i-a dat nicio sansa

Simona Halep, locul I WTA, a pierdut, duminica, a doua finala la rand la turneul de categorie Premier 5 de la Roma, fiind invinsa de ucraineanca Elina Svitolina, locul 4 WTA, cu scorul de 6-0, 6-4. Simona Halep a acuzat dureri la spate in setul secund si a mers la vestiare cu fizioterapeutul, revenind pe teren dupa aproape cinci minute.

Ce borna importanta atinge Simona Halep in finala turneului de la Roma

Simona Halep joaca in ultimul act al turneului de la Roma, unde o va intalni pe Elina Svitolin, de la ora 14. 00, in direct la Digisport.

Simona Halep, calificata in sferturi la Roma fara a intra macar pe teren: Ce a patit adversa sa inaintea meciului

Simona Halep a trecut direct in faza sferturilor de finala de la Roma fara a calca macar pe teren joi. Adversa sa, Madison Keys, si-a anuntat retragerea cu 90 de minute inainte de inceputul meciului. in.

LIVE VIDEO Simona Halep joaca impotriva Elinei Svitolina de la ora 14.00, in finala turneului de la Roma

Simona Halep, locul unu WTA, si Elina Svitolina, locul 4 WTA, joaca de la ora 14. 00 in finala turneului de la Roma.

LIVE VIDEO Simona Halep joaca acum impotriva Elinei Svitolina, in finala turneului de la Roma

Simona Halep, meci crucial cu Madison Keys: poate pierde locul unu WTA

Simona Halep joaca joi cu Madison Keys in optimile de finala ale turneului de la Roma. Halep isi apara locul mondial la acest meci.

Simona Halep si-a aflat adversara din sferturi de la Roma: are palmares pozitiv contra ei

Simona Halep va juca vineri in sferturile de finala ale turneului de Roma contra frantuzoaicei Caroline Garcia, locul 7 WTA.

WTA Roma, finala: Simona Halep vs Elina Svitolina (de la ora 14:00)/ Ocazia revansei

Finala turneului Premier 5 de la Roma va avea pentru al doilea an consecutiv aceleasi protagonsite, Simona Halep 1 WTA) si Elina Svitolina 4 WTA) urmand sa-si dispute trofeul de la Foro Italico. Jucatoarea noastra este pregatita sa-si ia revansa, dupa ce la editia de anul trecut ucraineanca s-a impus in trei seturi scor 4-6, 7-5, 6-1), profitand si de accidentarea suferita la glezna de romanca in primul set. Finala este progamata de la ora 14:00 si va fi transmisa in direct pe Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

Simona Halep invinsa categoric in finala de la Roma

Simona Halep a facut un simplu act de prezenta, duminica, in finala turneului WTA de la Roma.