22:30

Simona Halep recunoaste: Coco Vandeweghe a jucat mai bine decat mine

Simona Halep a declarat, vineri, dupa ce a fost eliminata in sferturi la Stuttgart, de Coco Vandeweghe, ca americanca s-a impus deoarece a jucat mai bine si a fost puternica pe tot parcursul. continuă pe Antena3

WTA Stuttgart: Simona Halep vs Coco Vandeweghe (de la ora 14:30)/ Duel pentru semifinale

Confruntarea dintre Simona Halep si Coco Vandeweghe 16 WTA), contand pentru sferturile de finala ale turneului Premier de la Stuttgart, se va disputa vineri, de la ora 14:30. A doua intalnire dintre cele doua jucatoare va avea loc pe terenul central si va putea fi urmarita in direct la Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Coco Vandeweghe 2-3

FINAL Simona Halep vs Coco Vandeweghe 4-6, 1-6

Recunoscuta in circuit pentru jocul sau in forta adora suprafetele hard), Coco Vandeweghe 16 WTA) a pierdut fara drept de apel singurul duel avut pana acum cu Simona Halep: s-a jucat tot pe zgura Madrid, 2017, scor 6-1, 6-1). Acum va fi, desigur, o alta poveste, americanca vorbind intr-o conferinta de presa despre lectia invatata dupa acea infrangere. Halep vs Vandeweghe, sferturi - Stuttgart turneu Premier), va fi in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro. Se actualizeaza.

Simona Halep eliminata de Coco Vandeweghe in sferturi la Stuttgart

Simona Halep a fost eliminata, vineri, in sferturile turneului WTA de la Stuttgart la capatu unui meci mai degraba modest.

Simona Halep, dupa nfrngerea de la Stuttgart: A servit foarte bine si chiar mi-a fost foarte greu sa returnez. E un teren diferit, nu este o zgura adevarata

Simona Halep 1 WTA) a vorbit, intr-o conferinta de presa, despre esecul pe care l-a suferit in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart in fata americancei CoCo Vandeweghe scor 4-6, 1-6). Liderul mondial a explicat ca a fost dezamagita de modul in care a servit si a returnat in aceasta confruntare, recunoscand ca adversara sa a meritat sa castige: A servit foarte bine si chiar mi-a fost foarte greu sa returnez. E un teren diferit, nu este o zgura adevarata, a spus Halep.

SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE ONLINE LIVE STREAM - VIDEO STUTTGART

SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE ONLINE LIVE STREAM - VIDEO STUTTGART Faza sferturilor de finala din cadrul turneul de la Stuttgart debuteaza cu meciul dintre numarul 1 mondial, Simona Halep, si numarul 16, Coco.

VIDEO Simona Halep, eliminata n sferturi la Stuttgart ( 4-6, 1-6 Coco Vandeweghe)/ Fara sperante

Coco Vandeweghe 16 WTA) ne-a aratat vineri ca stie sa invete din greselile trecutului, americanca razbunand esecul categoric suferit in fata Simonei Halep la Madrid in 2017). Ajutata si de zgura rapida de la Stuttgart se joaca indoor), Coco s-a simtit in largul ei: a servit ca in circuitul masculin a avut si servicii de 190 km/h), nu i-a dat timp adversarei a lovit din urcare mingea si a fortat de cate ori a fost posibil) si a fost inspirata la retur. A fost planul tactic perfect pentru a trece de o adversara care nu a reusit sa faca niciun break si care nu a fost capabila sa schimbe din mers stategia 6-4, 6-1, dupa o ora si 14 minute).

LIVE Simona Halep - Coco Vandeweghe in sferturi la Stuttgart (14:30)

Simona Halep joaca vineri dupa-amiaza pentru un loc in semifinalele turneului WTA de la Stuttgart. Meciul e live text in aceasta pagina.