01:05

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala la US Open, dupa un meci dramatic cu Elena Rybakina

Simona Halep 13 WTA), ulima reprezentanta a Romaniei pe tabloul de simplu la Grand Slam-ul de la US Open s-a confruntat vineri seara cu Elena Rybakina 20 WTA), in primul meci al saisprezecimilor de finala. Cele doua au furnizat un spectacol sportiv de inalta calitate, cu multe momente dramatice. continuă pe Antena3

Simona Halep, calificata in optimile US Open. A invins-o pe Elena Rybakina in 3 seturi

Simona Halep 29 de ani, 13 WTA) s-a calificat in optimile de la US Open, dupa ce a invins-o pe Elena Rybakina. Fostul lider mondial s-a impus cu 7-613-11), 4-6, 6-3. A fost un meci .

Simona Halep, revenire fantastica la US Open. Fanii de la New York au explodat de fericire

Vesti fantastice pentru fanii Simonei Halep! Aceasta a oferit tuturor din tribune un meci spectaculos. Fanii ei au explodat de fericire in urma jocului contra Elenei Rybakina. Meci Simona Halep Elena Rybakina: victorie uriasa pentru romanca la US Open Victorie uriasa si mult asteptata pentru Simona Halep. Campioana noastra a reusit sa se califice .

Simona Halep, calificare la pas in turul trei de la US Open - A cedat doar patru game-uri

Simona Halep s-a calificat in turul trei de la US Open dupa o victorie incantatoare: a 12-a favorita a competitiei de la Flushing Meadows a defilat contra Kristinei Kucova 111 WTA), succesul conturandu-se in doar 68 de minute, scor 6-3, 6-1.

Simona Halep s-a calificat in turul 3 la US Open: Am fost putin norocoasa azi

Simona Halep a trecut in turul 3 al US Open, dupa ce a invins-o miercuri pe Kristina Kucova, din Slovacia.

Simona Halep, favorita certa in turul II de la US Open. Cine este adversara romancei si cum arata duelul pe hartie

Simona Halep continua aventura la US Open 2021, singurul turneu de Grand Slam la care nu a jucat vreodata o finala. Romanca vine dupa victoria cu Camila Giorgi 36 WTA, 29 de ani), iar miercuri .

Asa am trait Simona Halep Elena Rybakina in turul 3 la US Open

Vineri, de la ora 18:00, am transmis live text in aceasta pagina meciul dintre Simona Halep si Elena Rybakina, partida care a contat pentru calificarea in optimile de finala la US Open, ultimul turneu de Mare Slem al anului.

US Open: Pe cine va intalni Simona Halep in optimi - Adversara dificila

Simona Halep a rezistat foarte bine din punct de vedere fizic, iar mental a avut putere sa o ia de fiecare data de la capat si sa bifeze o victorie muncita contra jucatoarei Elena Rybakina. Calificarea in optimile de la US Open a venit dupa un meci epuizant de doua ore si 25 de minute. US Open: Testata serios, Simona Halep a fost puternica mental si a facut pasul in optimi .

Simona Halep surprinde dupa calificarea spectaculoasa din optimile de la US Open - Ce a declarat sportiva noastra

Simona Halep este in optimi la US Open, sportiva noastra obtinand calificarea dupa un meci spectaculos cu Elena Rybakina. La finalul partidei de vineri, Simona a zambit mult la interviul de pe teren si a avut o precizare surprinzatoare in legatura cu nivelul la care se afla.

Simona Halep, calificare in optimi la US Open dupa un meci de mare lupta

Singura reprezentanta a Romaniei ramasa in competitia de simplu, Simona Halep s-a calificat intre cele mai bune 16 jucatoare la US Open.

VIDEO US Open: Testata serios, Simona Halep a fost puternica mental si a facut pasul in optimi - Calificare spectaculoasa cu Elena Rybakina

Simona Halep a trecut cu brio primul test dificil de la US Open. A 12-a favorita de la Flushing Meadows a revenit de mai multe ori in primul set al confruntarii cu Elena Rybakina cap de serie nr. 19) si l-a castigat dupa un tiebreak incredibil 13-11). Jucatoarea din Kazakhstan a impins disputa in set decisiv, dar romanca a fost puternica mental si s-a calificat in optimi dupa doua ore si 21 de minute de joc, scor 7-611), 4-6, 6-3. Pe cine va intalni Simona Halep in optimi - Adversara dificila .