14 Mai.

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Rogers Cup

Simona Halep, locul 4 WTA si favorita 4, s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Rogers . continuă pe România Liberă

Cand joaca Simona Halep primul meci la Rogers Cup

Simona Halep este dubla detinatoare a trofeului de la Rogers Cup. Romanca a castigat pentru prima data open-ul canadian in anul 2016, cand a invins-o pe Madison Keys nr. 17 WTA), cu scorul de 7-6 2), 6-3. A doua reusita a venit doi ani mai tarziu cand a reusit victoria in fata lui Sloane Stephens .

Halep la Rogers Cup. Ce a spus romanca dupa ce a facut pereche la dublu cu o jucatoare mai mica cu 11 ani

Simona Halep a debutat la Rogers Cup, unde a jucat in proba de dublu, alaturi de canadianca Leyla Annie Fernandez.

Halep, descumpanita dupa debutul de la Rogers Cup: Simona a explicat de ce s-a chinuit pentru a trece de Brady

Simona Halep 4 WTA) a avut nevoie de trei seturi pentru a castiga duelul cu Jennifer Brady 74 WTA), o adversara de mana a doua, care a fost insa foarte aproape de a produce surpriza.

Halep dupa meciul de dublu de la Rogers Cup: M-am simtit un pic batrana

Simona Halep a declarat, in conferinta de presa de dupa meciul de dublu pierdut in primul tur la Rog.

Halep la Rogers Cup. Simona va juca in sferturi cu o adversara pe care nu a intalnit-o niciodata

Simona Halep s-a calificat en-fanfare in sferturile de finala ale Rogers Cup, dupa ce a trecut usor de Svetlana Kuznetova, din Rusia.

Halep la Rogers Cup: Ce spune Simona despre Kuznetsova, adversara din optimile turneului de la Toronto

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Toronto, unde o va intalni, joi seara, pe Svetlana Kuznetsova, locul 198 WTA.

Halep la Rogers Cup: Simona o bate bine pe Kuznetsova, e in sferturi la Toronto

Simona Halep continua seria de victorii inceputa la Wimbledon, trece fara emotii de Svetlana Kuznetsova 198 WTA) si va juca vineri pentru un loc in semifinalele competitiei.

Punct magic pentru Simona Halep, la Rogers Cup. Spectatorii au fost la picioarele ei

Simona Halep continua sa surprinda! Campioana noastra s-a calificat in turul III din cadrul turneului de la Toronto, dupa o partida de mai bine de doua ore. Halep a trecut victorioasa peste americanca. Halep s-a calificat in tuul III al turneului din Toronto Partida de doua ore si jumatate dintre Jennifer Brady si Simona Halep .

VIDEO Halep la Rogers Cup. Simona a reusit un punct care i-a facut pe comentatori sa exclame de admiratie

Simona Halep s-a calificat in turul III al turneului de la Toronto, dupa o victorie muncita in fata americancei Jennifer Brady.

FOTO Halep la Rogers Cup. Cine a americanca de 24 de ani pe care o intalneste azi Simona in turul al doilea al turneului de la Toronto

Simona Halep intra azi in competitia de simplu de la Rogers Cup, unde o va intalni pe americanca Jennifer Brady, locul 76 WTA,.