09:45

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Roma, dupa retragerea americancei Madison Keys

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, cap de serie 1, s-a calificat joi in sferturile turneului WTA de la Roma, dotat cu premii de 2. 000 euro, datorita abandonului americancei Madison Keys, cap de serie 13,. continuă pe Antena3

Simona Halep in sferturi la Roma dupa retragerea lui Madison Keys

Simona Halep ar fi trebuit sa o intalneasca, miercuri dupa ora 14:00, pe americanca Madison Keys in optimile de finala ale turneului WTA de la Roma.

Simona Halep, calificata in sferturi la Roma fara a intra macar pe teren: Ce a patit adversa sa inaintea meciului

Simona Halep a trecut direct in faza sferturilor de finala de la Roma fara a calca macar pe teren joi. Adversa sa, Madison Keys, si-a anuntat retragerea cu 90 de minute inainte de inceputul meciului. in.

ALERTA! SIMONA HALEP, in pericol la ROMA! S-a aflat in urma cu PUTIN TIMP

Jucatoarea americana Madison Keys, locul 14 WTA, s-a calificat, miercuri, in optimile de finala ale turneului de la Roma, faza in care o va intalni pe Simona Halep. Keys, favorita 13, a invins-o in turul.

ALERTA! SIMONA HALEP, in pericol la ROMA! S-a intamplat in urma cu PUTIN TIMP

VIDEO Elina Svitolina s-a calificat n sferturi la Roma, dupa ce a pierdut primul set cu 6-0 n fata Dariei Kasatkina

Elina Svitolina si Daria Kasatkina au oferit un meci al contrastelor in optimi la Roma, cele doua trecand intr-o perioada relativ mica de la agonie la extaz si invers. Partida a inceput dezastruos pentru Elina: a pierdut cu 6-0 primul set, iar totul se naruia in mintea sportivei din Ucraina. A ajutat-o insa Daria sa revina in meci a pierdut mult la capitolele concentrare, viteza si inspiratie), iar Svitolina a intors soarta partidei 0-6, 6-3, 6-2 dupa o ora si 36 de minute).

FOTO Simona Halep s-a intalnit la Roma cu Andrea Bocelli. Viseaza ca italianul sa ii cante la nunta

Simona Halep s-a intalnit la Roma cu faimosul artist italian Andrea Bocelli, pe care il admira de foarte mult timp.

VIDEO Simona Halep s-a antrenat la Roma cu o mare rivala

Simona Halep a intrat in a 28-a saptamana ca lider mondial, dar are nevoie de un parcurs bun la Roma pentru a ramane in top.

LIVE TEXT Simona Halep contra Caroline Garcia in sferturi la Roma (dupa 21:30)

Simona Halep a ajuns in sferturi la Roma cu un singur meci jucat si vineri o va intalni pentru un loc in semifinale pe Caroline Garcia din Franta.

Simona Halep joaca pentru un loc in sferturi la Roma! Cand are loc meciul cu Madison Keys

Ultima data, Halep si Keys au fost adversare la Turneul Campioanelor, in 2016, cand invingatoare a fost romanca, scor 6-2, 6-4.

Simona Halep o spulbera pe Naomi Osaka la Roma

Inceput entuziasmant de turneu la Roma pentru Simona Halep, lidera clasamentului mondial, in fata japonezei Naomi Osaka, jucatore careia nu i-a cedat decat un singur game.

actualitate, 09:45