09:00

Simona Halep s-a plans de tratamentul din Romania: Nimeni nu a avut parte de ce am avut eu!

Campioana de Grand Slam si fosta numarul 1 WTA, Simona Halep spune ca a trecut prin momente dificile din cauza presiunii imense din tara. 2014 a fost anul in care Halep a cucerit planeta, dar si cel mai dificil din. continuă pe Antena3

Simona Halep a avut un mesaj special dupa ce a zdrobit-o pe Tsurenko! Cu ce echipa tehnica va ataca urmatoarele turnee (VIDEO)

Simona Halep a iesit triumfatoare din duelul cu Lesia Tsurenko, scor 6-3 / 7-5, si a ajuns in sferturile de finala de la WTA Dubai, acolo unde va da piept cu Suarez Navarro. Totusi, intrebarea de pe buzele.

LIVEText Simona Halep vs Lesia Tsurenko 3-2

La doar o saptamana distanta dupa duelul de la Doha, Simona Halep o va avea din nou pe Lesia Tsurenko 23 WTA) de cealalta parte a fileului. Partida are ca miza calificarea in sferturile turneului Premier 5 de la Dubai. Numarul 2 WTA are sase victorii in tot atatea meciuri disputate in compania jucatoarei din Ucraina. Meciul poate fi urmarit in direct pe Digi Sport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVEText Simona Halep vs Lesia Tsurenko 6-3, 6-5

Asa am trait Simona Halep - Lesia Tsurenko in turul 3 la Dubai

Simona Halep a intalnit-o din nou pe Lesia Tsurenko din Ucraina, de aceasta data intr-un meci pentru calificarea in sferturile de la Dubai, turneu de categorie WTA Premier 5.

Nimeni nu se asteapta la asta! Simona Halep asteapta sa dea lovitura anului in tenisul feminin

Simona Halep va juca in sferturile de finala ale turneului de la Dubai, unde o va intalni pe elvetianca Belinda Bencic.

Nimeni nu se asteapta la asta! Simona Halep va da lovitura anului in tenisul feminin

Clasamentul WTA: Simona Halep revine pe locul 2; Romnia mai are doar trei jucatoare n Top 100 mondial

Simona Halep are revenit oficial pe locul 2 in clasamentul WTA, jucatoarea noastra aflandu-se la 1433 de puncte in urma liderului Naomi Osaka. Romania mai are doar trei jucatoare in TOP 100 WTA: Halep 2), Buzarnescu 29) si Begu 72).

Simona Halep dupa eliminarea de la Dubai: Am fost obosita

Dupa un adevarat tur de forta, cu noua meciuri in 11 zile, Simona Halep a parasit competitia de la Dubai si va reveni in Romania.

SIMONA HALEP-EUGENIE BOUCHARD ONLINE STREAM LIVE VIDEO DUBAI. Halep e favorita, dar...

SIMONA HALEP-EUGENIE BOUCHARD ONLINE STREAM LIVE VIDEO DUBAI Jucatoarea romana de tenis Simona Halep o va intalni pe Eugenie Bouchard in runda a doua a turneului WTA de la Dubai Emiratele Arabe Unite), dotat cu pr.

VIDEO WTA Dubai: Simona Halep vs Eugenie Bouchard 7-6(4), 6-4/ Halep, n optimi dupa un meci echilibrat cu Bouchard

Cu o usoara oboseala acumulata dupa victoriile din ultima perioada, Simona Halep nu a fost in prima parte a meciului la un nivel foarte ridicat a avut in total 23 de erori nefortate), numarul doi mondial castigand cu dificultate primul set 7-64)). Lucrurile s-au mai asezat in a doua mansa, una in care Simona a produs un tenis mai aproape de ceea ce poate oferi intr-o zi buna 6-4). Eugenie Bouchard a reusit una dintre cele mai bune evolutii din ultima perioada, jocul canadiancei fiind unul solid la total, doar noua puncte a avut in plus Halep). Dupa o victorie in doua seturi o ora si 42 de minute), Simona se califica in optimile turneului Premier 5 de la Dubai.

actualitate, 09:00