09:15

Simona Halep in turul doi la Madrid. Adversara a revenit de la 1-5 in setul secund

In primul ei meci la Madrid dupa o pauza de doi ani de la finala disputata in 2018 cu Kiki Bertens, jucatoarea Simona Halep a avut parte de un meci pe care si l-a facut singura greu. continuă pe Online Sport

WTA Madrid: Simona Halep si-a aflat adversara din turul al doilea - Romanca are 2-0 in meciurile directe

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in turul al doilea al turneului WTA 1. 000 de la Madrid.

Adversara pe care Simona Halep o va intalni in primul tur de la WTA Madrid

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in primul tur al turneului 1000 de la Madrid, competitie patronata de Ion Tiriac.

Cu cine joaca Simona Halep la turneul lui Ion Tiriac. Si-a aflat viitoarea adversara

Jucatoarea de tenis Simona Halep 3WTA) s-a calificat in turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid, desfasurat in aceasta perioada, dupa ce a invins-o pe iberica Sara Sorribes Tormo46 WTA), cu scorul scor 6-0, 7-5. Cu cine joaca Simona Halep la turneul lui Ion Tiriac in cea de-a doua runda a turneului din .

WTA Madrid: Simona Halep s-a calificat in turul secund (6-0, 7-5 vs Sara Sorribes Tormo)

Timp de o ora, Simona Halep a defilat in fata Sarei Sorribes Tormo 46 WTA). A treia favorita a competitiei de la Madrid conducea cu 6-0, 5-1, dar au urmat momente care au amintit de metehnele trecutului: Simona si-a pierdut concentrarea, i-a permis adversarei sa castige patru game-uri la rand a comis multe erori - 23 in total) si a dat cu racheta de pamant. Romanca si-a revenit in cele din urma, a castigat setul al doilea cu 7-5, si a obtinut calificarea in turul secund al competitiei de categorie WTA 1.

WTA Madrid: Zi buna pentru favorite - Naomi Osaka, Aryna Sabalenka si Karolina Pliskova, in turul doi

Ziua de vineri a fost una buna pentru favoritele turneului de la Madrid. Naomi Osaka cap de serie nr. 2), Simona Halep 3), Aryna Sabalenka 5), Karolina Pliskova 6), Jennifer Brady 11), Victoria Azarenka 12), Elise Mertens 13) si Maria Sakkari 16) au facut pasul spre turul al doilea al turneului de categorie WTA 1.

Simona Halep si-a aflat prima adversara la Madrid

Dupa semifinala jucata in turneul de la Stuttgart pentru Simona Halep urmeaza competitia gazduita de Ion Tiriac in capitala Spaniei.

Simona Halep s-a calificat in turul al doilea al turneului WTA de la Madrid

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul trei mondial, s-a calificat in runda a doua a turneului WTA 1. 000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 2. 105 euro, dupa ce a invins-o, vineri, pe spaniola Sara Sorribes Tormo cu 6-0, 7-5.

WTA Madrid: Simona Halep vs Sara Sorribes Tormo, in primul tur (in jurul orei 15:00)

Simona Halep debuteaza vineri la turneul de la Madrid. A treia favorita a competitiei de categorie WTA 1. 000 se va duela in primul tur cu iberica Sara Sorribes Tormo 46 WTA). Partida dintre cele doua va fi a treia de pe terenul Manolo Santana, va incepe undeva in jurul orei 15:00 si va fi LiveText pe HotNews. ro.

Ion Tiriac a saracit? Ce se intampla cu turneul lui de la Madrid, vesti proaste si pentru Simona Halep

Ion Tiriac, in varsta de 81 de ani, patronul turneului de la Madrid, turneu ce a inceput saptamana aceasta, a redus premiile la editia din 2021 a turneului de categorie WTAATP 1. Ce se intampla cu turneul lui Ion Tiriac de la Madrid Astfel ca turneul de la Madrid propune in acest an o reteta .

Simona Halep a invins-o pe Sara Sorribes Tormo, in primul tur de la WTA Madrid. Dupa un prim set fara nicio emotie, locul 3 mondial a suferit pentru calificare in actul secund

Simona Halep, locul 3 mondial in tenisul feminin, a invins-o pe Sara Sorribes Tormo 46 WTA) in primul tur de la Mutua Madrid Open 2021. Dubla-castigatoare a competitiei de pe zgura din capitala Spaniei,.

actualitate, 09:15