17:00

Simona Halep la o victorie de prima pozitie in clasamentul WTA. Calificare fara emotii in sferturi la Wimbledon

SIMONA HALEP - VICTORIA AZARENKA LIVE de la Wimbledon. Simona Halep joaca azi cu Victoria Azarenka pentru un loc in sferturile de finala la Wimbledon. Halep 25 ani, a doua. continuă pe Antena3

Simona Halep la o victorie de prima pozitie in clasamentul WTA

Simona Halep la o victorie distanta de primul loc WTA

Jucatoarea Simona Halep are o sansa de a ajunge numarul unu mondial dupa Wimbledon, insa totul depinde de un parcurs cat mai lung la Grand Slam-ul din capitala Regatului Unit.

VICTORIE PENTRU SIMONA HALEP LA WIMBLEDON!

Simona Halep s-a calificat vineri in optimile de finala ale turneului de Grand Slam de la Wimbledon. Tenismena romanca a invins-o pe chinezoaica Shuai Peng, in doua seturi, scor 6-4, 7-6.

Wimbledon: Simona Halep vs Shuai Peng 6-4, 7-6 (7)/ Halep, calificata in optimi

Simona Halep, cap de serie numarul 2 si locul 2 WTA, a castigat o partida dificila contra chinezoaicei Shuai Peng, locul 37 WTA, calificandu-se in optimile de finala ale turneului de Grand Slam de la Wimbledon. Halep a avut nevoie de o ora si 39 de minute pentru a o invinge pe Shuai, care a reusit sa o puna de mai multe ori in dificultate. In primul set, jucatoarea noastra a fost condusa cu 3-1, insa a reusit sa revina si s-a impus cu 6-4. Actul al doilea a fost unul extrem de echilibrat, ajungandu-se in tie-break, unde numarul 2 WTA a salvat o minge de set inainte de a fructifica cea de-a doua minge de meci.

Simona Halep la doua victorii distanta de primul loc WTA

Simona Halep a invins-o pe Shuai Peng si s-a calificat in optimi la Wimbledon

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat, vineri, in optimile de finala ale turneului de Grand Slam de la Wimbledon, trecand in turul trei de chinezoaica Shuai Peng, locul 37 WTA.

Wimbledon 2017: Simona Halep a invins-o pe Shuai Peng si s-a calificat in optimi. Constanteanca si-a aflat deja adversara

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Wimbledon, trecand in turul trei de Shuai Peng, locul 37 WTA.

LIVESCORE Simona Halep vs Shuai Peng 3-4

Simona Halep, cap de serie numarul 2 si locul 2 WTA, o infrunta pe chinezoaica Shuai Peng, locul 37 WTA, in turul trei al truneului de Grand Slam de la Wimbledon. Partida se disputa pe Terenul 2 si poate fi urmarita in direct pe Eurosport si Livescore pe HotNews. ro.

LIVESCORE Simona Halep vs Shuai Peng 6-4, 5-6

Wimbledon:Simona Halep tinteste calificarea in optimile de finala

Al treilea turneu de Mare Slem al anului 2017 intra in ziua a cincea si este transmis pe canalele Eurosport si pe Eurosport Player. Simona Halep, locul 2 WTA, va evolua, cel mai probabil in jurul orei 15. 30,cu sportiva chineza Shuai Peng, locul 37 WTA.

actualitate, 17:00