00:07

Sorana Cirstea, a doua romanca eliminata vineri de la WTA Madrid. Proaspata castigatoare de la Istanbul a pierdut in doua seturi cu Jessica Pegula

Sorana Cirstea, locul 58 mondial in tenisul feminin, a fost invinsa de Jessica Pegula 33 WTA), scor 6-7 3-6, devenind astfel a doua romanca eliminata vineri de la Mutua Madrid Open 2021. Sorana Cirstea,. continuă pe B1

WTA Madrid: Sorana Cirstea, invinsa in primul tur de una dintre cele mai in forma jucatoare din circuit

Sorana Cirstea 58 WTA) a parasit turneul de la Madrid inca din primul tur. Romanca a fost invinsa de Jessica Pegula SUA, 33 WTA), una dintre cele mai in forma jucatoare din circuitul WTA.

Romancele joaca vineri la WTA Madrid. Simona Halep, Sorana Cirstea si Irina Begu au aflat orele de start pentru duelurile din primul tur

Simona Halep, dubla-castigatoare a turneului de tenis de la Madrid, a aflat ora la care va evolua din nou pe zgura din capitala Spaniei. Locul 3 mondial va juca in primul tur chiar cu o tenismena spaniola, Sara So.

Sorana Cirstea l-a dezamagit pe Ion Tiriac. Ce a facut cu darul primit de la milionar

Jucatoarea de tenis, Sorana Cirstea, a pierdut in primul primul tur la turneul desfasurat la Madrid Open, turneu patronat de Ion Tiriac. Sorana Cirstea l-a dezamagit pe Ion Tiriac Astfel ca romanca noastra a fost invinsa de americanca Jessica Pagula in doua seturi, cu 6-7, 3-6. aceasta nu a putut sa profite de wild-cardul oferit .

Simona Halep si Sorana Cirstea si-au aflat adversarele de la Madrid Open. Posibil duel romanesc in sferturi

Simona Halep 3 WTA) si Sorana Cirstea 58 WTA), cele mai in forma jucatoare de tenis din Romania, sunt singurele tricolore de pe tabloul principal al turneului de la Madrid, organizat de catre Ion Tiriac. Ce.

WTA Madrid: Monica Niculescu, eliminata in primul tur al probei de dublu

Perechea Monica NiculescuLyudmyla Kichenok RomaniaUcraina) a fost eliminata, vineri, in primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de la Madrid.

Romancele cad pe capete la turneul lui Ion Tiriac! Sorana Cirstea a parasit si ea competitia in runda inaugurala

Prospata castigatoare a competitiei de la Istanbul, Sorana Cirstea s-a oprit in primul tur al intrecerii din capitala Spaniei,fiind invinsa de americanca Jessica Pegula, 33 WTA), scor 7-6 5), 6-3.

WTA Madrid: Cand vor juca Simona Halep, Sorana Cirstea si Irina Begu

Organizatorii de la Madrid au anuntat programul zilei de vineri 30 aprilie), trei dintre fetele noastre urmand sa evolueze in primul tur al competitiei de categorie WTA 1000.

Irina Begu, eliminata de la WTA Madrid in primul tur. Venita din calificari, romanca a fost invinsa de Daria Kasatkina, desi a castigat primul set si a salvat 7 mingi de meci

Irina Begu, locul 75 mondial in tenisul feminin, paraseste Mutua Madrid Open 2021 inca din primul tur. Romanca a cedat in partida disputata impotriva Dariei Kasatkina 37 WTA), scor 6-4 4-6 7-6, intr-un.

WTA Madrid: Irina Begu, eliminata in primul tur - Romanca a salvat sapte mingi de meci, dar a pierdut in tiebreak

Irina-Camelia Begu 75 WTA) a parasit turneul WTA de la Madrid inca din prima runda. Romanca a fost invinsa in trei seturi de rusoaica Daria Kasatkina 37 WTA).

Halep - Sorana Cirstea, posibil duel, la Madrid: Romancele si-au aflat primele adversare

Simona revine in turneul pe care l-a castigat in doua randuri, in 2016 si in 2017, avand si doua finale pierdute, in 2014 si in 2019. Sori, in schimb, are doua prezente in sferturi, in precedentele noua participari.

actualitate, 00:07