08:30

Sorana Cirstea, reactie dupa revenirea carierei, in sferturi la Dubai: Nici nu stiu cum am castigat (VIDEO)

B1 TV B1 TV,

Sorana Cirstea a reusit sa se califice in semifinalele turenului de la Dubai, dupa ce a revenit absolut senzational in meciul disputat in fata cehoaicei Marketa Vondrousova si s-a impus in trei seturi, scor 2-6, 7-6 1), 6-1. Vondrousova, detinatoarea trofeului de anul trecut de la Wimbledon, parea sa se impuna fara probleme in fata romancei. Castigase primul set cu 6-2 si conducea in cel de-al doilea cu 5-1, numai ca Sorana Cirstea a realizat un come-back de-a dreptul uluitor reusind sa salveze sase mingi de meci, adjudecandu-si setul 2 si impunandu-se fara drept de apel in cel decisiv. Sorana Cirstea: E revenirea carierei, nu stiu cum am castigat . continuă pe B1 TV