20:00

Sorana Cirstea s-a calificat in finala turneului WTA de la Taskent

Jucatoarea romana de tenis Sorana Cirstea s-a calificat, vineri, in finala turneului WTA de la Taske. continuă pe România Liberă

LIVE Sorana Cirstea in finala de la Taskent (sambata, 11:00)

Sorana Cirstea disputa, sambata, finala turneului WTA de la Taskent, Uzbekistan.

Sorana Cirstea s-a calificat in finala de la Taskent

Jucatoarea Sorana Cirstea a obtinut, vineri, calificarea in finala turneului WTA de la Taskent.

WTA Tashkent: Sorana Cirstea, in finala competitiei (6-0, 6-3 cu Katarina Zavatska)

Sorana Cirstea s-a calificat vineri in finala turneului WTA de la Tashkent, competitie pe care a castigat-o de altfel in 2008 singurul titlu din cariera). Sportiva noastra a dominat de-o maniera categorica meciul cu Katarina Zavatska 142 WTA) timp de un set si jumatate a condus cu 6-0, 3-0), dar a tras apoi din greu pentru a inchide partida.

Sorana Cirstea, revenire de senzatie si calificare splendida in sferturi la Taskent

Singura jucatoare din Romania ramasa pe tabloul principal de la Tasken, Sorana Cirstea, a invins-o pe Ysaline Bonaventure Belgia) in optimile de finala.

Cine este adversara pe care o va intalni Sorana Cirstea, in finala de la Tashkent. Romanca ar putea egala performanta din 2008

Sorana Cirstea s-a calificat in ultimul act al turneului de la Tashkent, din Uzbekistan, urmand a se duela cu belgianca Alison van Uytvanck 54 WTA).

WTA Taskent: Sorana Cirstea, in sferturi

Sorana Cirstea, locul 96 WTA si cap de serie numarul 8, a invins-o, miercuri, cu scorul de 3-6, 6-3,.

Sorana Cirstea in semifinale la Taskent

Jucatoarea Sorana Cirstea este aproape de o noua finala in turneul de la Taskent, Uzbekistan.

WTA Tashkent: Sorana Cirstea, calificare in sferturi - A revenit de la 0-3 in decisiv

Sorana Cirstea 96 WTA), cap de serie numarul 8, s-a calificat miercuri in sferturile turneului WTA de la Tashkent, dupa ce a trecut in trei seturi, scor 3-6, 6-3, 7-5, de belgianca Ysaline Bonaventure 123 WTA).

WTA Taskent: Monica Niculescu, calificata in optimi

Jucatoarea romana de tenis Monica Niculescu s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA de.

Calificare spectaculoasa pentru Sorana Cirstea in sferturi la Taskent

Jucatoarea Sorana Cirstea a reusit, miercuri, calificarea intre cele mai valoroase jucatoare la turneul de la Taskent, Uzbekistan, dupa ce a fost condusa in decisiv.

actualitate, 20:00