22:45

Sorana Cirstea in semifinale la Istanbul

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a calificat, vineri, in semifinalele turneului WTA de la Istanbul dupa abandonul frantuzoaicei Fiona Ferro. continuă pe Online Sport

Sorana Cirstea, in optimi la Istanbul - Ce adversara va intalni in urmatoarea partida

Sorana Cirstea a debutat cu dreptul la turneul de la Istanbul, competitie unde a obtinut marti calificarea in optimi. Sportiva noastra a avut nevoie de doua ore pentru a trece de Kateryna Kozlova 130 WTA).

Sorana Cirstea, in semifinale la Istanbul

Sorana Cirstea a facut, vineri, pasul spre semifinalele turneului de la Istanbul, sportiva noastra profitand de abandonul adversarei. Fiona Ferro s-a retras la inceputul setului al doilea, dupa ce Cirstea se impusese in primul cu 6-4.

Sorana Cirstea continua marsul triumfal la Istanbul: s-a calificat in semifinale

Sorana Cirstea a beneficiat, vineri, de abandonul frantuzoiacei Fiona Ferro si a acces in careul de asi al competitieide categorie International,din Turcia.

WTA Istanbul: Sorana Cirstea s-a calificat in sferturi - Victorie in doua seturi cu Anastasia Potapova

Sorana Cirstea isi continua parcursul bun la turneul de la Istanbul, competitie unde a obtinut miercuri calificarea in sferturi. Sportiva noastra a avut nevoie de o ora si 45 de minute pentru a trece de Anastasia Potapova 76 WTA).

Sorana Cirstea, victorie entuziasmanta: E in sferturi, la Istanbul. Ana Bogdan o poate insoti acolo

Sportiva de 31 de ani, care ne va reprezenta la Jocurile Olimpice de Vara, alaturi de Simona Halep si de Horia Tecau, avanseaza in Istanbul Cup, deocamdata, fara set pierdut.

Romancele fac furori in Istanbul: Victorii categorice pentru Sorana Cirstea si Ana Bogdan

Dupa un weekend in care echipa Romaniei a retrogradat din Grupa Mondiala a Billie Jean King Cup, abandonata de jucatoarele ei cele mai bine clasate si invinsa de Italia 1-3), ne putem consola cu rezultatele inregistrate in Istanbul Cup.

actualitate, 22:45