19:45

Backa Topola - FSCB, direct in Cartea Recordurilor! Situatie nemaintalnita in peste 24.000 de meciuri europene

Cu lotul decimat de coronavirus, FCSB s-a calificat in turul 3 preliminar al Ligii Europa, trecand de Backa Topola, scor 11-10 dupa loviturile de departajare, 6-6 la finalul prelungirilor. continuă pe Adevărul

Europa League - FCSB, calificare dupa un meci ireal in Serbia: 6-6 dupa 120 de minute cu Backa Topola - Victorie la penaltiuri

FCSB s-a calificat in turul trei preliminar al Europa League dupa un meci cu o desfasurare a evenimentelor demna doar de dramatismul partidelor jucate in copilarie in curtea scolii. Backa Topola a avut 2-0 in minutul 14, doi eliminati, au fost prelungiri, iar dupa 120 de minute scorul a fost 6-6. La penaltiuri, formatia bucuresteana s-a impus cu 5-4.

Avancronica meciului Backa Topola FCSB

Aventura ros-albastrilor in Europa League continua in Serbia contra formatiei Backa Topola.

LIVE Backa Topola - FCSB 3-3! A doua egalare izbutita de ros-albastri

Confruntata cu un focar de coronavirus, FCSB ramane favorita in fata celor de la Backa Topola pentru calificarea in turul 3 din Europa League. Meciul e live text in aceasta pagina dupa ora 22:00.

Suna alarma la FCSB inainte de meciul cu Backa Topola: au 18 cazuri de Covid-19!

FCSB ar urma sa joace joi seara, in deplasare, meciul cu cu Backa Topola, din turul II din Europa League. Problema este ca partida ar putea fi amanata de UEFA din cauza situatiei alarmante de la trupa lui Gigi.

Backa Topola, mandria maghiarilor din Serbia. Totul despre adversara celor de la FCSB din Liga Europa

Investitiile maghiare in clubul de fotbal TSC Backa Topola au demarat in 2017, cand echipa din provincia Voivodina se afla in liga a III-a.