00:06

Ce gest a facut Rafael Nadal la Australian Open, dupa ce a lovit o copila in mod accidental. A nimerit-o chiar in cap. Am fost foarte speriat

Tenismenul Rafael Nadal, locul 1 mondial, a lovit o copila, din greseala, in timpul unui meci. continuă pe Antena3

VIDEO Rafael Nadal, calificare en-fanfare in turul doi: A cedat doar cinci game-uri

Rafael Nadal a facut pasul spre turul doi de la Australian Open dupa un meci in care a pierdut doar cinci game-uri. Ibericul liderul ierarhiei ATP) a trecut, scor 6-2, 6-3, 6-0, de Hugo Dellien Bolivia, 73 ATP).

Simona Halep se califica in turul 2 la Australian Open dupa o cazatura si trei mingi de set salvate

Meci greu pentru Simona Halep in runda inaugurala la Australain Open, unde a intalnit-o pe americanca Jennifer Brady, a 49-a jucatoare a lumii.

Victorie la pas pentru Simona Halep, in primul tur de la Australian Open. Dupa un prim set strans cu Jennifer Brady, a treia tenismena a lumii s-a dezlantuit in actul secund

Simona Halep a castigat partida cu Jennifer Brady, scor 7-6 6-1, din primul tur de la Australian Opensi o va infrunta, in faza urmatoare, pe castigatoarea duelului dintre Harriet Dart si Misaki.

Australian Open: Gestul impresionant facut de Rafael Nadal dupa ce a lovit un copil de mingi in cap

Rafael Nadal a oferit faza zilei dupa ce a lovit involuntar cu un retur de forehand un copil de mingi, spre finalul meciului castigat impotriva argentinianului Federico Delbonis, in turul al doilea la Australian.

Reactia Simonei Halep dupa calificarea in turul 3 la Australian Open: A fost putin periculos pe final

Simona Halep s-a calificat in turul 3 la Australian Open, dupa ce a invins-o pe britanica Harriet Dart cu 6-2, 6-4. Campioana de la Wimbledon a declarat dupa meci ca a trait periculos pe final si ca spera sa castige inca un turneu de Grand Slam. Simona Halep, dupa victoria cu Harriet Dart la Australian .

Australian Open: Serena Williams, in turul trei fara batai de cap

Serena Williams a obtinut biletul pentru turul trei de la Australian Open dupa un meci de o ora si 18 minute cu Tamara Zidansek 70 WTA, Slovenia). A fost 6-2, 6-3 pentru campioana din SUA, favorita numarul 8 a competitiei de la Melbourne. Pentru Serena urmeaza partida cu Qiang Wang 29 WTA).

Australian Open: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in turul secund

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in turul secund al probei de dublu de la Australian Open, dupa ce au trecut de cuplul format din Dominic Inglot Marea Britanie) si Aisam-Ul-Haq Qureshi Pakistan), scor 6-1, 3-6, 6-2.

Novak Djokovici scrie o noua pagina de istorie, la Australian Open. Sarbul a cedat un set, dar a castigat meciul 900 din cariera de profesionist (VIDEO)

Novak Djokovici, al doilea tenismen al lumii, s-a calificat in turul II de la Australian Open, dupa ce l-a batut pe Jan-Lennard Struff, locul 37 ATP, in patru seturi, scor 7-6 6-2 2-6 6-1, la capatul a doua.

VIDEO Cat de greu este sa fii copil de mingi - Cum a reactionat Rafael Nadal dupa ce a lovit o fetita

Faza zilei de joi de la Australian Open l-a avut protagonist pe Rafael Nadal, nu insa pentru vreo super executie asa cum v-ati fi asteptat. Ibericul a incercat sa returneze o minge cu forehand-ul, nu a prins terenul, dar a gasit capul unui copil de mingi.

actualitate, 00:06