01:05

Turul Frantei: Rohan Dennis a abandonat competitia si nu a putut fi localizat cel putin o ora, dupa ce s-ar fi certat cu echipa sa

Ciclistul australian Rohan Dennis nu a putut fi localizat mai mult de o ora dupa ce a abandonat Turul Frantei, joi, iar conducerea echipei sale, Bahrain Merida, nu a oferit nicio explicatie cu privire la abandon, relateaza Reuters. continuă pe Hotnews

VIDEO Turul Frantei: Simon Yates (Mitchelton - Scott), victorios in etapa a 12-a Julian Alaphilippe pastreaza tricoul galben

Britanicul Simon Yates Mitchelton - Scott) a castigat, joi, etapa a 12-a din Turul Frantei, desfasurata intre Toulouse si Bagneres-de-Bigorre, pe distanta de 209,5 kilometri. Spaniolul Pello Bilbao Astrana Pro Team) a terminat pe pozitia secunda, in timp ce austriacul Gregor Muhlberger BORA - hansgrohe) a ocupat locul al treilea. Julian Alaphilippe Deceuninck - Quick-Step) a pastrat pozitia de lider al clasamentului general.

Video.Emmanuel Macron, la Turul Frantei

Presedintele Republicii, Emmanuel Macron, va fi prezent la Turul ciclist al Frantei, a anuntat, joi,.

VIDEO Turul Frantei: Caleb Ewan (Lotto-Soudal) a castigat etapa a 11-a Julian Alaphilippe ramane cu tricoul galben

Australianul Caleb Ewan Lotto-Soudal) s-a impus, miercuri, in etapa a 11-a a Turului Frantei, desfasurata intre Albi si Toulouse, pe o distanta de 167 de kilometri. Acesta a fost urmat de olandezul Dylan Groenewegen Team Jumbo - Visma) si de italianul Elia Viviani Deceuninck - Quick-Step). Julian Alaphilippe si-a pastrat tricoul galben de lider al clasamentului general.

VIDEO Turul Frantei: Wout van Aert (Team Jumbo - Visma) a castigat etapa a zecea Julian Alaphilippe, lider la general

Belgianul Wout van Aert Team Jumbo - Visma) a castigat, luni, etapa a zecea a Turului Frantei, desfasurata intre Saint-Flour si Albi, pe distanta de 217,5 kilometri. Podiumul a fost completat de italianul Elia Viviani Deceunick - Quick-Step) si de australianul Caleb Ewan Lotto - Soudal). Lider al clasamentului general ramane francezul Julian Alaphilippe Deceunick - Quick-Step).