00:06

VIDEO Amiens - AS Monaco 1-1/ Campioana Frantei, doar remiza cu nou-promovata Amiens

AS Monaco a mai facut un pas gresit in lupta pentru titlul din Ligue 1, remizand surprinzator pe terenul nou-promovatei Amiens, scor 1-1 etapa a XIII-a). Campioana Frantei se afla pe locul doi in clasament, la trei puncte in spatele liderului PSG, care o va infrunta sambata pe Nantes. continuă pe Hotnews

VIDEO Germania - Franta 2-2/ Gazdele au obtinut remiza in prelungiri

Germania si Franta au terminat la egalitate, scor 2-2, intr-o partida amicala disputata marti la Koln. Gazdele au obtinut remiza in prelungiri - Stindl a inscris in minutul 93.

VIDEO O planeta cu conditii propice vietii, descoperita la doar 11 ani lumina de Pamant

O exoplaneta care ar putea oferi conditii propice vietii a fost descoperita de o echipa de astronomi francezi la o distanta de 11 ani lumina de Pamant. Descoperirea cercetatorilor de la Institutul de Planetologie si Astrofizica din Grenoble a fost anuntata intr-un material care urmeaza sa fie publicat in Astronomy Astrophysics, scrie newsweek. com, citata de news. ro.

actualitate, 00:06