01:05

Tig, in sferturi la Jurmala

România Liberă România Liberă,

Patricia Maria Tig isi continua parcursul bun din aceasta perioada. Jucatoarea de pe locul 264 WTA s. continuă pe România Liberă

WTA Jurmala: Patricia Tig s-a calificat in sferturi - Victorie in doua seturi cu Anhelina Kalinina

Patricia Maria Tig 264 WTA) continua parcursul la turneul WTA de la Jurmala, dupa o victorie fara emotii cu Anhelina Kalinina Ucraina, 139 WTA), scor 6-4, 6-4. Gratie acestui succes, romanca a obtinut calificarea in sferturile competitiei din Letonia.

WTA Jurmala: Patricia Tig s-a calificat in turul doi - Romanca a cedat doar trei game-uri in partida cu Ankita Raina

Patricia Maria Tig 264 WTA) a obtinut o victorie categorica in runda inaugurala a turneului WTA de la Jurmala Letonia). Tig s-a impus cu 6-2, 6-1 in fata jucatoarei Ankita Raina India, 191 WTA), dupa 65 de minute de joc.