Top 18 rochii iconice din istoria cinematogrfiei

ADPM ADPM,

Filmele celebre lasa, uneori, in urma lor, pe langa roluri legendare, replici memorabile ori povesti nemuritoare, si tinute care raman intiparite pentru totdeauna in mintea oamenilor. Rochia alba, vaporoasa, afisata de Marilyn Monroe in Seven Year Itch, cea stralucitoare purtata de Kate Winslet in Titanic sau spectaculoasa rochie de mireasa in care Sarah Jessica Parker este parasita in fata altarului Sex and the City) sunt doar cateva dintre cele mai faimoase rochii din istoria cinematografiei. continuă pe ADPM

Messi, cel mai bun marcator din istoria El Clasico

Prin cele trei goluri marcate, duminica seara, in derby-ul El Clasico, atacantul argentinian Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria confruntarilor cu Real Madrid.

Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FB Barcelona si Real Madrid, cu 21 de reusite

Argentinianul Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FC Barcelona si Real Madrid, ajungand la 21 de goluri inscrise. Messi a marcat in minutele 42, 65 penalti) si 84 penalt.

Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FC Barcelona si Real Madrid, cu 21 de reusite

Real Madrid - FC Barcelona 3-4. Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria El Clasico, cu 21 de reusite

Argentinianul Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FC Barcelona si Real Madrid, ajungand la 21 de goluri inscrise. Messi a marcat in ultimul El Clasico de duminica in.