23:30

Trofeul Clarins

Modificarile din clasamentul WTA - Simona Halep, urcare in ierarhia mondiala desi a abandonat la Paris

Romania are trei sportive in TOP 100 WTA, Sorana Cirstea fiind in continuare jucatoarea din tara noastra cu cel mai bun clasament. Simona Halep a abandonat la singurul meci jucat la Trofeul Clarins de la Paris, dar cu toate acestea a inregistrat un salt de 10 locuri in clasament.

Gabriela Ruse, invinsa categoric in semifinalele Trofeului Clarins Set pierdut la zero in fata principalei favorite

Dupa un parcurs excelent, Gabriela Ruse a ratat calificarea in finala turneului WTA 125 Trofeul Clarins de la Paris, invinsa de americanca Emma Navarro 22 WTA), scor 6-0, 6-2.

Trofeul Clarins: Gabriela Ruse, in semifinale dupa o victorie categorica Duel cu principala favorita

Gabriela Ruse a reusit vineri calificarea in semifinalele Trofeului Clarins competitie de categorie WTA 125), dupa un succes categoric in fata frantuzoaicei Alize Cornet 99 WTA), scor 6-1, 6-2.

Monica Niculescu, in finala de dublu la Trofeul Clarins - Trei mingi de meci salvate

Perechea formata din Monica Niculescu si chinezoaica Lin Zhu s-a calificat in finala probei de dublu la Trofeul Clarins, turneu de categorie WTA 125 care are loc la Paris.

Simona Halep si mesajul postat pe social media dupa ce s-a retras in primul tur la Trofeul Clarins

La al doilea meci de tenis jucat dupa mai bine de un an si jumatate, Simona Halep a fost nevoita sa se retraga in primul tur la Trofeul Clarins, ca urmare a unei probleme la genunchi.

Prima reactie a Simonei Halep dupa abandonul de la Paris

Jucatoarea Simona Halep s-a retras din meciul cu McCartney Kessler din primul tur la Trofeul Clarins, turneu de 125 de puncte programat in capitala Frantei in aceasta saptamana. Simona Halep a abandonat in al doilea meci dupa revenirea in tenis .

Gabriela Ruse, in sferturi la Trofeul Clarins - A invins un nume important din WTA, scor 6-1, 6-0

Gabriela Ruse isi continua parcursul excelent la Trofeul Clarins WTA 125), sportiva noastra invingand-o categoric pe Kristina Mladenovic, jucatoare cu 9 titluri de Grand Slam in probele de dublu si dublu mixt, joi, in optimi.

Simona Halep avea dureri la picior inainte sa ajunga la Paris

Fosta lidera mondiala a abandonat in primul ei meci pe zgura dupa doi ani, la Trofeul Clarins de la Paris, competitie de categorie WTA 125.

Simona Halep, interviu despre scandalul de dopaj care i-a schimbat viata - Care este al treilea titlu major din cariera fostei lidere WTA

Doar un set si jumatate a rezistat Simona Halep la Trofeul Clarins, sportiva de 32 de ani fiind nevoita sa se retraga din cauza unor probleme la genunchiul stang. Tot miercuri, Tennis Channel a publicat un interviu in care fosta lidera mondiala a vorbit despre cat de important este verdictul dat de Tribunalul de Arbitraj Sportiv in cazul sau de dopaj, despre Patrick Mouratoglou si Chris Evert, dar si despre modificarile survenite in viata ei dupa acest moment care i-a marcat cariera.

Simona Halep, prima reactie dupa ce s-a retras de la Trofeul Clarins

Simona Halep a jucat miercuri al doilea meci de la revenirea pe terenul de tenis. Romanca a abandonat in duelul din primul tur de la Trofeul Clarins, cu McCartney Kessler la scorul de 7-5, 2-3), din cauza unei probleme la genunchi.

Gabriela Ruse, in optimi la Trofeul Clarins - A pierdut primul set cu 6-0, dar a revenit spectaculos in fata unei favorite

Gabriela Ruse a facut pasul in optimile Trofeului Clarins, dupa ce a invins-o in trei seturi pe chinezoaica Lin Zhu, favorita 5 a competitiei WTA 125 de la Paris.

Simona Halep s-a retras de la Trofeul Clarins dupa un set si jumatate

Simona Halep a castigat primul set disputat impotriva americancei McCartney Kessler locul 123 mondial), dar fosta lidera WTA a acuzat probleme la genunchiul stang si nu a reusit sa duca la capat primul meci jucat pe zgura, suprafata ei favorita, dupa doi ani. Dubla campioana de Grand Slam s-a retras de la Trofeul Clarins WTA 125, are loc la Paris) dupa o ora si 26 de minute de joc, la scorul de 7-5, 2-3.

Trofeul Clarins: Simona Halep, debut pe zgura amanat - Decizia luata de organizatori

Simona Halep trebuia sa joace marti in primul tur de la Trofeul Clarins WTA 125), dar ploaia a dat peste cap planurile organizatorilor de la Paris si acestia au fost nevoiti sa renunte la toate meciurile din data de 14 mai.

Simona Halep va debuta marti la Trofeul Clarins Ora meciului cu McCartney Kessler

Simona Halep isi va face marti debutul in sezonul de zgura la Trofeul Clarins de la Paris, turneu de categorie WTA 125. Meciul impotriva americancei McCartney Kessler va fi transmis LiveBlog de HotNews. ro.

Ana Bogdan s-a retras dupa doar 27 de minute la Trofeul Clarins

Ana Bogdan a avut parte de mult ghinion in primul meci al turneului WTA 125 de la Paris. in meciul cu Varvara Gracheva 88 WTA) de la Trofeul Clarins, romanca s-a retras in primul set din cauza unor probleme medicale.

Gabriela Ruse, pe tabloul principal la Trofeul Clarins - A invins o fosta ocupanta a locului 2 WTA

Gabriela Ruse a ajuns pe tabloul principal la Trofeul Clarins, dupa ce a invins-o pe Vera Zvonareva fosta ocupanta a locului 2 in clasamentul mondial) in calificarile turneului WTA 125 de la Paris.

Trofeul Clarins: Miriam Bulgaru a ratat calificarea pe tabloul principal

Miriam Bulgaru nu a reusit sa ajunga pe tabloul principal la Trofeul Clarins, sportiva noastra fiind invinsa in calificarile turneului WTA 125 de la Paris.

Trofeul Clarins: Simona Halep si-a aflat prima adversara de la Paris

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in primul tur de la Trofeul Clarins, turneu de categorie WTA 125, in urma tragerii la sorti care a avut loc duminica la Paris.

VIDEO Simona Halep se intoarce pe zgura - Mesajul transmis de la Paris

Simona Halep va juca pentru prima oara dupa doi ani pe zgura, fosta lidera mondiala urmand sa participe la Trofeul Clarins 13-19 mai). Organizatorii turneului de categorie WTA 125 au postat un videoclip in care romanca vorbeste despre revenirea in Paris, orasul ei preferat.

Simona Halep, mesaj de la Paris despre revenirea pe zgura: Conditiile sunt excelente, este o placere sa vin si sa joc aici (VIDEO)

Simona Halep va relua meciurile pe zgura, dupa doi ani de pauza. Sportiva va participe la Trofeul Clarins 13-19 mai), motiv pentru care organizatorii turneului de categorie WTA 125 au postat un videoclip in care Halep vorbeste despre revenirea in Paris, orasul ei preferat. Simona Halep, despre revenirea pe zgura .

actualitate, 23:30