06:45

Usain Bolt cucereste titlul mondial si la 200 de metri, invaingandu-l din nou pe Justin Gatlin

Ca si la 100 de metri, jamaicanul Usain Bolt l-a dominat din nou pe americanul Justin Gatlin, suspendat in doua randuri pentru dopaj, si a reusit sa-si pastreze titlul de campion mondial la 200 m, la Mondialele de la Beijing, scrie AFP. continuă pe Hotnews

Usain Bolt a reusit dubla la sprint. Aur la 200 de metri, la CM de atletism

Sportivul jamaican Usain Bolt a castigat titlul mondial in proba de 200 de metri, joi, la Campionatele Mondiale de la Beijing, dupa ce duminica s-a impus si la 100 de metri. Usain Bolt a incheiat cursa in 19.

Usain Bolt, incident ingrozitor dupa victoria la 200m: Au incercat sa ma omoare! - FOTO si VIDEO

Sportivul jamaican Usain Bolt a castigat titlul mondial in proba de 200 de metri, joi, la Campionatele Mondiale de la Beijing, dupa ce duminica s-a impus si la 100 de metri. in timp ce facea turul de onoare al.

Usain Bolt l-a zdrobit pe Justin Gatlin in finala de la 200 metri

Cireasa de pe tort in ziua a sasea la Campionatele Mondiale de atletism a fost finala masculina de 200 metri plat, cu jamaicanul Usain Bolt si americanul Justin Gatlin in prim plan.

Corina Caprioriu, dupa argintul de la CM de judo: O secunda de neatentie m-a costat titlul mondial

Sportiva Corina Caprioriu a declarat, joi, pe Aeroportul Henri Coanda, ca o secunda de neatentie in finala cu japoneza Kaori Matsumoto a costat-o titlul la Campionatele Mondiale de judo de la Astana Kazahstan).

actualitate, 06:45