13:45

VIDEO Cupa Angliei: Arsenal, prima echipa calificata in sferturi

Arsenal a obtinut calificarea in sferturile Cupei Angliei, dupa ce a invins-o, scor 2-0, pe Portsmouth, singura echipa din liga a treia prezenta in optimile competitiei. Partida a avut loc pe Fratton Park Portsmouth). continuă pe Hotnews

Pariati pe Chelsea - Liverpool in Cupa Angliei

Meciul zilei in fotbalul european le aduce fata in fata pe Chelsea si Liverpool in cea mai veche competitie din lume, Cupa Angliei. Cine castiga merge in sferturi! .

Dinamo, prima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei

FC Dinamo a invins, marti, in deplasare, desi a jucat pe propria arena, cu scorul de 1-0 0-0), formatia Academica Clinceni, calificandu-se in semifinalele Cupei Romaniei. Meicul s-a jucat pe Stadionul Dinamo pentru ca formatia din Clinceni nu are nocturna pe arena proprie.

VIDEO Cupa Ligii Angliei: Manchester City a castigat trofeul pentru al treilea an la rand

Manchester City a cucerit Cupa Ligii Angliei pentru al treilea an consecutiv si pentru a saptea oara in istorie. Cetatenii s-au impus cu 2-1 in finala cu Aston Villa, pe Wembley. Toate golurile partidei au fost marcate in prima repriza.

actualitate, 13:45