01:05

VIDEO Hochei: Doua echipe din Norvegia au stabilit un nou record pentru cel mai lung meci de hochei din istorie

Storhamar si Sparta Warriors, doua echipe din Norvegia, au stabilit un nou record pentru cel mai lung meci de hochei pe gheata din istorie, potrivit digisport. ro. Dupa 217 minute si 14 secunde de joc, Storhamar a reusit sa se impuna cu 2-1, gratie golului marcat de Joakim Jensen, in a opta repriza de prelungiri. continuă pe Hotnews

AVERTISMENT DE ULTIMA ORA al hidrologilor: Cod galben de inundatii in doua zone din Moldova! (FOTO)

Institutul National de Hidrologie si Gospodarie a Apelor a emis sambata o atentionare de Cod Galben de inundatii pentru rauri din bazinul hidrografic Jijia din judetele Botosani si.