11:31

VIDEO Interviu Simona Halep dupa victoria cu Jelena Jankovic

Apasati aici pentru a vedea interviul acordat de Simona Halep pentru site-ul oficial al turneului Australian Open. Ascultati in limba engleza gandurile Simonei Halep dupa victoria cu Jelena Jankovic si cum va pregati meciul urmator cu Dominika Cibulkova. Halep s-a calificat in sferturi de finala la Australian Open, cea mai buna performanta a sa intr-un turneu de Mare Slem. continuă pe Online Sport

INTERVIU Simona Halep: E sansa mea si trebuie sa lupt pentru ea. Ce a spus despre micsorarea sanilor

Simona Halep a oferit un interviu pentru siteul oficial Australian Open. Ea a explicat decizia de a veni fara antrenor la Melbourne si a vorbit despre meciul cu Jankovici.

INTERVIU Simona Halep: E sansa mea si trebuie sa lupt pentru ea

INTERVIU Simona Halep: Mi-am spus ca n-am nimic de pierdut. E sansa mea si trebuie sa lupt pentru ea

VIDEO Australian Open: Simona Halep se califica in premiera in sferturi; 6-0 in setul decisiv impotriva Jelenei Jankovic

Simona Halep cap de serie nr. 11) a reusit calificarea in sferturile de finala de la Australian Open, dupa o victorie superba in fata Jelenei Jankovic Serbia), scor 6-4 2-6 6-0.

Simona Halep are primul adversar pe masura: Jelena Jankovic

Calificarea in premiera a Simonei Halep in optimile de finala de la Melbourne ii aduce in fata un advesar dificil, pe sarboaica Jelena Jankovic.

Simona Halep se califica in premiera in sferturi la Australian Open; 6-0 in setul decisiv impotriva Jelenei Jankovic

Simona Halep a reusit calificarea in sferturile de finala de la Australian Open, dupa o victorie superba in fata Jelenei Jankovic Serbia), scor 6-4 2-6 6-0.

VIDEO Simona Halep s-a calificat in premiera in optimile Australian Open

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, cap de serie nr. 11, s-a calificat in premiera in optimile turneului Australian Open, primul de Mare Slem al anului, dupa ce a invins-o, sambata, la Melbourne, pe kazaha Zarina Dias 20 ani, 152 WTA), cu scorul de 6-1, 6-4. UPDATE: In optimi, Halep se va duela cu Jelena Jankovic - meciul se va juca duminica dimineata, de la ora 02:00.

Ilie Nastase: Am incredere ca Simona Halep poate castiga Australian Open

Simona Halep poate castiga AustralianOpen, sustine Ilie Nastase, fost lider al clasamentului ATP, dupa ce romanca a invins-o pe Jelena Jankovic si s-a calificat in sferturile turneului. E un rezultat.

Simona Halep a reusit sa se califice in sferturile Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului, dupa ce a invins-o pe Jelena Jankovic. Am incredere ca poate castiga la Melbourne, a precizat Ilie Nastase, fost lider al clasamentului ATP.

actualitate, 11:31