01:05

VIDEO De neoprit: Novak Djokovic revine de la 0-1 la seturi cu Matteo Berrettini si se califica in semifinale la US Open

Novak Djokovic a mai facut un pas spre realizarea Marelui Slam, sarbul trecand de Matteo Berrettini in sferturile de la US Open. Liderul mondial a revenit de la 0-1 la seturi pentru a bifa o victorie care s-a conturat dupa un meci de trei ore si 26 de minute. continuă pe Hotnews

DigiSport: Mai intai iti ia picioarele, apoi iti ia sufletul! Este o fiara! Novak Djokovic continua sa scrie istorie

Novak Djokovic s-a calificat in sferturile de finala de la US Open, dupa ce a trecut in 4 seturi, scor 1-6, 6-3, 6-2, 6-2, de americanul Jenson Brooksby.

Novak Djokovic si intrebarea care l-a scos din minti la US Open

Novak Djokovic s-a calificat in semifinale la US Open, unde va da piept cu Alexander Zverev, intr-o reeditare a meciului pierdut de sarb in penultimul act al JO Tokyo. Numarul unu mondial s-a aratat satul de o intrebare care a fost prea des pe buzele jurnalistilor care l-au intervievat.

Explicatia pentru care Novak Djokovic nu este atat de iubit de fanii tenisului

Domina in acest an circuitul ATP de-o maniera categorica, iar castigarea Marelui Slam pare mai aproape ca niciodata. Novak Djokovic este omul momentului in tenis, iar un fost adversar din circuit stie motivul pentru care sarbul nu este foarte iubit de fanii sportului alb, cu toate ca inregistreaza rezultate fantastice.

VIDEO Novak Djokovic a pierdut cu 6-1 primul set, dar a reusit sa se califice in sferturi la US Open 2021

Jenson Brooksby a produs marea surpriza in debutul partidei cu Novak Djokovic, jucatorul de 20 de ani reusind sa castige clar, scor 6-1, primul set al partidei. Liderul mondial a revenit insa si s-a calificat in sferturile de la US Open dupa ce a mai cedat doar sapte gameuri.

David Popovici si intalnirea cu Novak Djokovic de la Jocurile Olimpice - Cum a reusit sarbul sa-l impresioneze pe inotatorul nostru

David Popovici a povestit una dintre intamplarile de la Jocurile Olimpice de la Tokyo, inotatorul roman fiind placut impresionat de intalnirea cu Novak Djokovic, liderul ierarhiei ATP.