00:07

VIDEO Simona Halep, nominalizata de WTA la titlurile de cea mai frumoasa lovitura si jucatoarea lunii mai

Simona Halep a fost nominalizata la doua categorii in anchetele WTA pentru luna mai: cea mai frumoasa lovitura si jucatoarea lunii. in luna mai, Halep a jucat finala la turneul de la Madrid, competitie unde a reusit si o executie superba in partida din turul al doilea cu britanica Johanna Konta. continuă pe Hotnews

Roland Garros: Simona Halep vs Ajla Tomljanovic 6-2, 3-6, 6-1 / Halep, calificata in turul doi - Debut cu set pierdut, la fel ca anul trecut

Simona Halep 3 WTA) a inceput cursa de aparare a trofeului de la Roland Garros cu o victorie in trei seturi, la fel cum se intampla si la editia de anul trecut nr. cu Alison Riske). Campioana en-titre a avut emotii cu Ajla Tomljanovic 47 WTA) doar in setul secund, dar si-a revenit la timp pentru a nu complica situatia in decisiv. A fost 6-2, 3-6, 6-1 pentru numarul 3 WTA, dupa un meci care a durat o ora si 37 de minute. Magda Linette, adversara Simonei Halep din turul al doilea.

Roland Garros: Simona Halep vs Lesia Tsurenko, primul meci al zilei de sambata pe arena Philippe Chatrier

Ziua de sambata va fi deschisa pe arena Philippe Chatrier de confruntarea dintre Simona Halep 3 WTA) si Lesia Tsurenko Ucraina, 27 WTA), de la ora 12:00 ora Romaniei). Miza partidei este calificarea in optimile de finala ale Grand Slam-ului de la Paris. Tot sambata va evolua si Irina Begu 116 WTA), ea urmand sa o infrunte in turul trei pe americanca Amanda Anisimova 51 WTA).

Simona Halep 3 WTA) a inceput cursa de aparare a trofeului de la Roland Garros cu o victorie in trei seturi, la fel cum se intampla si la editia de anul trecut nr. cu Alison Riske). Campioana en-titre a avut emotii cu Ajla Tomljanovic 47 WTA) doar in setul secund, dar si-a revenit la timp pentru a nu complica situatia in decisiv. A fost 6-2, 3-6, 6-1 pentru numarul 3 WTA, dupa un meci care a durat o ora si 37 de minute. Se actualizeaza.

Simona Halep si-a aflat adversara din turul III de la Roland Garros: Palmares ZDROBITOR pentru sportiva noastra in confruntarile directe

Simona Halep 3 WTA) va da peste Lesia Tsurenko 27 WTA), in turul III de la Roland Garros, dupa ce ucraineanca a trecut de Alexandra Krunic, potrivit gsp. ro.

LiveText Simona Halep vs Ajla Tomljanovic (dupa ora 18:15)

Simona Halep 3 WTA) incepe cursa de aparare a trofeului de la Roland Garros cu un duel impotriva australiencei Ajla Tomljanovic 47 WTA), jucatoare pe care a invins-o in singura intalnire directa de pana acum. Partida se desfasoara pe arena Philippe Chatrier si poate fi urmarita in direct la Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Ajla Tomljanovic (dupa ora 19:05)

LiveText Simona Halep vs Ajla Tomljanovic 6-2, 2-4

Roland Garros: Simona Halep debuteaza marti - Partida cu Ajla Tomljanovic va incepe dupa ora 15:30

Simona Halep 3 WTA) revine marti pe Philippe Chatrier pentru debutul la Roland Garros 2019. Campioana en-titre va juca in primul tur cu australianca Ajla Tomljanovic 47 WTA), jucatoare pe care a invins-o in singura intalnire directa de pana acum. Partida este a treia a zilei pe arena centrala si va incepe dupa ora 15:30 ora Romaniei), putand fi urmarita in direct la Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

actualitate, 00:07