21:30

Sorana Cirstea, eliminata in sferturi la US Open 2023 - Meci aproape perfect al adversarei

Sorana Cirstea a intalnit o jucatoare aflata intr-o zi de gratie in sferturi la US Open 2023. Karolina Muchova a avut raspuns pentru aproape orice lovitura a romancei, a comis foarte putine erori si a servit excelent sub presiune a salvat 10 mingi de break, noua dintre ele intr-un singur game). Sportiva din Cehia s-a impus dupa o ora si 38 de minute de joc, scor 6-0, 6-3, iar Sorana ramane cu cel mai bun rezultat din cariera la un Grand Slam a mai ajuns in aceasta faza la Roland Garros 2009). continuă pe Hotnews