13:45

VIDEO Turul Frantei: Matej Mohoric s-a impus in etapa a saptea

Slovenul Matej Mohoric Bahrain Victorious) a castigat, vineri, etapa a saptea a Turului ciclist al Frantei desfasurata intre Vierzon si Le Creusot, pe distanta de 249. 1 kilometri). Pe locul al doilea a terminat belgianul Jasper Stuyven Trek-Segafredo), in timp ce danezul Magnus Cort Nielsen EF Education-Nippo) a ocupat pozitia a treia. La general, olandezul Mathieu van der Poel Alpecin-Fenix) ramane lider. continuă pe Hotnews

Campionul Sloveniei castiga cea mai lunga etapa din Turul Frantei

Matej Mohoric de la echipa Bahrain-Victorious a trecut primul linia de sosire dupa cei 249. 1 km dintre Vierzon si Le Creuset, la capatul a 5 ore, 28 de minute si 20 de secunde de cursa.

VIDEO Turul Frantei: inca o victorie pentru Mark Cavendish - Britanicul s-a impus in etapa a sasea

Britanicul Mark Cavendish Quick-Step) a obtinut joi a doua sa victorie de etapa a 32-a in total) in Turul Frantei, dupa ce s-a impus in etapa a sasea desfasurata intre Tours si Chateauroux, pe distanta de 160. 6 kilometri). Podiumul etapei a fost completat de belgianul Jasper Philipsen Alpecin-Fenx) si de francezul Nacer Bouhanni Team Arkea-Samsic). Olandezul Mathieu van der Poel Alpecin-Fenix) ramane lider al clasamentului general.

VIDEO Turul Frantei: Mark Cavendish, prima victorie dupa o pauza de 5 ani - S-a impus in etapa a patra

Mark Cavendish Quick-Step) a obtinut a 31-a sa victorie de etapa in Turul Frantei, prima dupa o pauza de cinci ani, dupa ce s-a impus, marti, in etapa a patra desfasurata intre Redon si Fougeres, pe distanta de 150. 4 kilometri). Podiumul etapei a fost completat de francezul Nacer Bouhanni Team Arkea-Samsic) si de belgianul Jasper Philipsen Alpecin-Fenx). Olandezul Mathieu van der Poel Alpecin-Fenix) ramane lider al clasamentului general.

VIDEO Turul Frantei: Tadej Pogacar s-a impus in etapa a cincea

Slovenul Tadej Pogacar UAE Team Emirates) a castigat, miercuri, etapa a cincea a Turului ciclist al Frantei un contratimp individual desfasurat pe un traseu de 27. 2 kilometri, intre Change si Laval). Pe locul al doilea a terminat elvetianul Stefan Kung Groupama-FDJ), iar podiumul a fost completat de danezul Jonas Vingegaard Jumbo-Visma). La general, olandezul Mathieu van der Poel Alpecin-Fenix) ramane lider.

Cavendish, prima victorie in Turul Frantei dupa cinci ani. Etapa a inceput cu o greva a ciclistilor

Etapa a 4-a din Turul Frantei i-a revenit la sprint britanicului Mark Cavendish de la echipa Deceuninck Quick-Step.

A fost arestata femeia care a provocat carambolul de la Turul Frantei si retragerea ciclistului Jasha Sutterlin

Femeia care a provocat o coliziune in masa la Turul Frantei a fost arestata, anunta presa franceza, citand surse apropiate investigatiei.

Spectatoarea care a cauzat teribilul accident de la Turul Frantei, arestata. Peste 50 de ciclisti au fost raniti VIDEO

Tony Martin, spectatoarea care a cauzat unul dintre cele mai mari accidente din istoria Turului Frantei, a fost arestata duminica, dupa ce s-a prezentat la un sediu al politiei din Landerneau, a declarat, pentru Reuters, o sursa apropiata investigatiei.

actualitate, 13:45