23:30

VIDEO Wimbledon Simona Halep rateaza calificarea in finala, intr-un meci dramatic / Eugenie Bouchard se impune 7-6(5) 6-2

Simona Halep, cap de serie nr. 3, a ratat joi calificarea istorica in finala turneului de mare slem de la Wimbledon, fiind invinsa in doua seturi de canadianca Eugenie Bouchard cap de serie 13), scor 7-65) 6-2. Halep a suferit o accidentare in debutul primului set si i-au fost bandajate calcaiul si glezna de la piciorul stang. Partida a avut o intensitate foarte ridicata, ambele sportive aratand un joc extrem de agresiv. continuă pe Hotnews

Halep rateaza calificarea in finalele Wimbledon si ramane pe locul 3 mondial

Simona Halep 22 de ani), locul 3 WTA si cap de serie numarul 3, a pierdut, in semifinalele turneului de la Wimbledon pe terenul central de la All England Club, fiind invinsa in doua seturi de canadianca Eugenie Bouchard.

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Zarina Diyas (Marti dupa-amiaza)

Simona Halep are luni a doua zi de pauza consecutiva la Wimbledon si revine in competitie, marti dupa-amiaza, cand o intalneste pe Zarina Diyas din Kazahstan intr-un meci din faza optimilor de finala. Cele doua s-au mai intalnit in turul 3 la Australian Open din acest an si Halep s-a impus fara probleme in doua seturi.

Wimbledon: Simona Halep va juca miercuri, de la ora 14.00, in sferturile de finala. Despre adversara sa, Sabine Lisicki: Ea este o jucatoare agresiva, eu joc mai inteligent

Simona Halep favorita nr. 3) va juca miercuri, de la ora 14. 00, in sferturile de finala ale turneului de Grand Slam de la Wimbledon, impotriva jucatoarei germane Sabine Lisicki, cap de serie nr. Sportiva romana s-a aratat increzatoare ca va evolua bine in meciul de miercuri, declarand totodata ca nu este surprinsa ca joaca un sfert de finala maine. Sunt pe locul trei in clasament, deci trebuie sa fiu aici, a spus ea.

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Eugenie Bouchard in semifinale. Kvitova, prima finalista

Simona Halep joaca astazi, contra jucatoarei din Canada Eugenie Bouchard, semifinala de la Wimbledon. In prima semifinala, Petra Kvitova a obtinut primul bilet pentru finala dupa ce a trecut de Lucie Safarova. Simona Halep devine numarul 2 mondial, daca invinge in acest meci, lucru de care v-am anuntat in premiera in Romania. Wimbledon se comenteaza si pe Forum peste 600 de mesaje).

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Eugenie Bouchard in semifinale (16:45). Kvitova, prima finalista

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Sabine Lisicki in sferturi, in paralel cu Bouchard - Kerber

Simona Halep o intalneste astazi la Wimbledon pe germanca Sabine Lisicki, in sferturile de finala. Ora partidei este 14:00, asa cum au anuntat englezii marti seara. Detalii despre meci, mai jos. In paralel, de la aceeasi ora, transmitem partida Kerber - Bouchard, din care se alege posibil adversara a lui Halep din semifinle daca va fi cazul).

GAME cu GAME WIMBLEDON Simona Halep - Sabine Lisicki in sferturi

Simona Halep a intalnit-oastazi la Wimbledon pe germanca Sabine Lisicki, in sferturile de finala, si s-a calificat in penultimul act al turneului londonez.

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Sabine Lisicki in sferturi (azi, ora 14:00), in paralel cu Bouchard - Kerber

LIVE WIMBLEDON Simona Halep - Sabine Lisicki in sferturi (azi, ora 14:00)

Simona Halep o intalneste astazi la Wimbledon pe germanca Sabine Lisicki, in sferturile de finala. Ora partidei este 14:00, asa cum au anuntat englezii marti seara. Detalii despre meci, mai jos.

actualitate, 23:30