20:45

VIDEO WTA Dubai: infrangere drastica pentru favorita numarul trei - Cine a eliminat-o pe Elina Svitolina

Turneul de la Dubai a ramas fara favorita numarul trei, Elina Svitolina parasind competitia de categorie Premier in turul intai. A fost un meci pierdut de-o maniera categorica de Elina: 2-6, 1-6 cu Jennifer Brady. continuă pe Hotnews

Turneul de la Dubai a ramas fara favorita numarul trei, Elina Svitolina parasind competitia de categorie Premier in turul al doilea. A fost un meci pierdut de-o maniera categorica de Elina: 2-6, 1-6 cu Jennifer Brady.

VIDEO WTA Dubai: infrangere pentru Kim Clijsters - Pasaje de joc incantatoare in meciul cu Garbine Muguruza

Kim Clijsters a disputat ultimul meci oficial in 2012, la US Open. Ajunsa la 36 de ani si mama a trei copii, sportiva din Belgia a facut pasul inapoi spre sportul de performanta, iar la revenire a fost invinsa de Garbine Muguruza in turul intai al turneului Premier de la Dubai. A fost 6-2, 7-66) pentru iberica, iar in setul al doilea Kim a aratat un tenis de mare calitate.

VIDEO WTA Dubai: Ziua surprizelor - Campioana en-titre, Belinda Bencic, eliminata

Anastasia Pavlyuchenkova 31 WTA) a produs o alta surpriza importanta a zilei de marti de la Dubai. Astfel, sportiva din Rusia a eliminat-o pe favorita numarul patru a intrecerii de categorie Premier, Belinda Bencic 1-6, 6-1, 6-1). Elvetianca era campioana en-titre, dupa titlul cucerit in 2019.

WTA Dubai: Ziua surprizelor - Campioana en-titre, eliminata

Anastasia Pavlyuchenkova 31 WTA) a produs o alta surpriza importanta a zilei de marti de la Dubai. Astfel, sportiva din Rusia a eliminat-o pe favorita numarul patru a intrecerii de categorie Premier, Belinda Bencic 1-6, 6-1, 6-1). Elvetianca era campioana en-titre, titlu cucerit in 2019.

VIDEO WTA Dubai: Sorana Cirstea, eliminata in primul tur de Anett Kontaveit

Sorana Cirstea 70 WTA), ajunsa pe tabloul principal dupa ce a trecut in calificari de jucatoare bine clasate, a fost invinsa de Anett Kontaveit 24 WTA) in primul tur al competitiei de la Dubai. A fost 6-1, 6-3 pentru jucatoarea din Estonia, dupa o ora si 12 minute de joc.

Simona Halep si-a aflat adversara din optimile WTA Dubai. Amintiri neplacute de la singurul duel direct de pana acum

Simona Halep, a doua tenismena a lumii, va da peste Ons Jabeur, locul 45 mondial, in optimile WTA Dubai - competitie pe care sportiva noastra o castiga in anul 2015. Tenismena tunisiana, beneficiara a unui.

WTA Dubai: Sorana Cirstea, in runda a doua a calificarilor - Duel cu principala favorita in urmatorul meci

Sorana Cirstea 69 WTA) a trecut de rusoaica Margarita Gasparyan 107 WTA), in primul tur al calificarilor din cadrul turneului Premier de la Dubai.

WTA Dubai: Favoritele cad pe capete - Elina Svitolina, Belinda Bencic si Sofia Kenin, eliminate (Rezultatele zilei)

Ziua de marti a fost una nefasta pentru favoritele turneului de la Dubai. Elina Svitolina cap de serie nr. 3), Belinda Bencic 4, campioana en-titre) si Sofia Kenin 5) au fost eliminate. Cele mai importante nume care s-au calificat in optimi sunt Aryna Sabalenka favorita 7) si Petra Martic 8).

WTA Dubai: Kiki Bertens s-a retras - Cu cine va juca Kim Clijsters in primul tur

Olandeza Kiki Bertens, locul 8 WTA, care joaca duminica in finala turneului de la Sankt Petersburg, s-a retras de la Dubai Duty Free Tennis Championships, competitie la care favorita principala este Simona Halep.

actualitate, 20:45