01:05

Wells 2024

L-a invins pe Novak Djokovic la Indian Wells, dar a fost eliminat dramatic de la ATP Tiriac Open 2024

Luca Nardi, jucator care a produs surpriza anului invingandu-l pe Novak Djokovic la Indian Wells, a fost eliminat in primul tur de la Tiriac Open, italianul fiind invins dramatic de Thiago Seyboth Wild, dupa ce a ratat cinci mingi de meci, scor 6-3, 5)6-7, 7-62).

Carlos Alcaraz, campion la Indian Wells. Spaniolul l-a invins in finala pe Daniil Medvedev

Carlos Alcaraz si-a pastrat titlul la Indian Wells dupa ce l-a invins in finala pe rusul Daniil Medvedev, in doua seturi, scor 7-6, 6-1, in reeditarea ultimului act de anul trecut. Jucatorul iberic a cucerit cu aceasta ocazie primul sau trofeu de la debutul sezonului 2024. Numarul doi mondial si-a trecut in palmares titlul cu .

Iga Swiatek, laudata de o legenda a tenisului dupa succesul de la Indian Wells 2024

Iga Swiatek a confirmat forma foarte buna in care se afla, reusind sa o invinga fara mari emotii pe Maria Sakkari in finala turneului de la Indian Wells, scor 6-4, 6-0. Lidera mondiala a fost comparata cu Serena Williams de catre Martina Navratilova, una dintre cele mai mari legende ale tenisului feminin.

VIDEO Carlos Alcaraz, campion la Indian Wells 2024

Carlos Alcaraz si-a aparat titlul cucerit anul trecut la Indian Wells, ibericul reusind sa ridice trofeul Mastersului din desertul californian si in 2024. in finala, Alcaraz a trecut de Daniil Medvedev 7-6, 6-1), la capatul unui meci care a fost echilibrat doar in primul sau set.

VIDEO Daniil Medvedev, calificare cu emotii in finala Indian Wells 2024 - Set pierdut cu 6-1

Daniil Medvedev a avut parte de un meci foarte dificil cu Tommy Paul, dar rusul a reusit sa treaca de american si s-a calificat in finala turneului ATP Masters 1000 de la Indian Wells.

VIDEO Carlos Alcaraz, in finala Indian Wells 2024 - Jannik Sinner, prima infrangere dupa patru luni

Carlos Alcaraz s-a calificat in finala turneului ATP Masters 1000 de la Indian Wells, spaniolul reusind sa puna capat seriei incredibile de victorii a lui Jannik Sinner.

A invins-o pe campioana de la US Open si s-a calificat in finala Indian Wells 2024

Maria Sakkari a obtinut calificarea in finala turneului WTA 1000 de la Indian Wells, sportiva din Grecia eliminand-o pe Coco Gauff campioana en-titre de la US Open).

VIDEO Indian Wells 2024: Iga Swiatek, in finala dupa o demonstratie de tenis

Iga Swiatek s-a calificat in a 23-a finala WTA a carierei, lidera clasamentului mondial trecand fara emotii de Marta Kostyuk, vineri, in penultimul act al turneului de la Indian Wells.

VIDEO Semifinalele feminine de la Indian Wells 2024 - Doua mari favorite pentru castigarea trofeului

Coco Gauff favorita trei) si Maria Sakkari favorita 9) au completat lista jucatoarelor calificate in semifinalele de la Indian Wells 2024. in turneu se mai afla si lidera WTA, poloneza Iga Swiatek.

VIDEO Faza tensionata la Indian Wells - Daniil Medvedev catre adversar: Nu te-am auzit cerandu-ti scuze

Meciul dintre Daniil Medvedev si Holger Rune din sferturile Indian Wells 2024 a avut parte si de un moment tensionat, rusul luandu-se de adversar dupa ce elevul lui Patrick Mouratoglou l-a atacat cu o minge din apropierea fileului.

VIDEO Moment inedit la Indian Wells: Meci intrerupt dupa ce Carlos Alcaraz a fost atacat de albine

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in semifinalele de la Indian Wells 2024 dupa o zi in care a avut doi adversari: pe Alexander Zverev, dar si un roi de albine.

Iga Swiatek, in semifinale la Indian Wells 2024 - Abandon al unei campioane de Grand Slam

Iga Swiatek s-a calificat in semifinalele turneului WTA 1000 de la Indian Wells, dupa ce Caroline Wozniacki s-a retras la inceputul setului secund al meciului din sferturi.

Indian Wells 2024: Jucatorul momentului din ATP, in semifinale dupa a 19-a victorie consecutiva

Jannik Sinner a ajuns la 19 victorii consecutive in circuitul masculin 16 in acest an) si s-a calificat in semifinalele turneului ATP Masters 1000 de la Indian Wells.

Indian Wells 2024: Prima semifinalista, decisa dupa un duel ruso-ucrainean - Set castigat cu 6-0

Marta Kostyuk s-a calificat pentru prima oara in cariera in semifinalele unui turneu WTA 1000, sportiva din Ucraina invingand-o pe rusoaica Anastasia Potapova, joi, la Indian Wells.

Novak Djokovic si decizia drastica luata dupa eliminarea de la Indian Wells 2024

Eliminat prematur de la Indian Wells, Novak Djokovic nu va participa la turneul ATP Masters 1000 de la Miami, potrivit jurnalistului sarb Sasa Ozmo.

VIDEO Indian Wells 2024: Tabloul sferturilor feminine - Doar doua mari favorite mai sunt in competitie

A treia favorita la Indian Wells 2024, Coco Gauff a defilat in meciul cu Elise Mertens, americanca cedand doar doua gameuri de-a lungul unei partide pe care a controlat-o cu autoritate scor 6-0, 6-2).

Surpriza mare la Indian Wells - Campioana de la Australian Open, eliminata in optimi

Aryna Sabalenka trece printr-o perioada dificila dupa triumful de la Australian Open 2024, sportiva din Belarus parasind prematur si turneul de categorie WTA 1000 de la Indian Wells.

VIDEO Marii favoriti de la Indian Wells 2024, victorii pe linie - Meciuri tari in sferturi

Carlos Alcaraz favorit 2), Jannik Sinner 3) si Alexander Zverev 6) au castigat meciurile pe care le-au disputat miercuri in optimile de la Indian Wells 2024.

VIDEO La 33 de ani si dupa doua nasteri s-a calificat in sferturi la Indian Wells 2024

Revenita in tenisul profesionist dupa o pauza de trei ani si doua nasteri, Caroline Wozniacki a reusit sa se califice miercuri in sferturile turneului WTA 1000 de la Indian Wells.

Turneul ATP la care Rafael Nadal este asteptat sa revina pe teren

Rafael Nadal a ratat revenirea pe teren la Indian Wells 2024, dar o poate face in perioada 7-14 aprilie la ATP Monte Carlo, conform anuntului organizatorilor.