01:05

Wimbledon: Gabriela Ruse vs Julia Goerges 5-7, 1-6 A treia romanca eliminata in primul tur

Oboseala acumulata in calificari si-a spus cuvantul in meciul Gabrielei Ruse din primul tur de la Wimbledon. Julia Goerges 17 WTA) s-a demonstrat o adversara mult prea puternica pentru romanca si, dupa un prim set echilibrat 7-5), jucatoarea din Germania s-a impus fara probleme in setul secund 6-1) si a obtinut calificarea in runda a doua. Meciul a durat o ora si 17 minute. continuă pe Hotnews

Gabriela Ruse, eliminare in primul tur la Wimbledon. in mansa secunda s-au calificat trei romance din sase

Gabriela Ruse 176 WTA), venita din calificari, nu a facut fata primei confruntari de pe tabloul principal si fost invinsa, marti, 7-5, 6-1, de Julia Goerges Germania), locul 17 WTA,.