15:15

Wimbledon: Monica Niculescu vs Elise Mertens 5-7, 0-6 inceputul reusit, moralul zdruncinat si cele zece game-uri castigate consecutiv de belgianca

Monica Niculescu a inceput excelent partida cu Elise Mertens din turul al doilea de la Wimbledon. Romanca a servit pentru castigarea primului set la 5-4, insa i-a oferit belgiencei sansa de a reveni, a ratat sase ocazii de trimitere a setului in tiebreak si nu a mai contat in setul secund a acuzat si probleme medicale, gamba dreapta fiind bandajata complet). A fost 7-5, 6-0 pentru Elise, care o va intalni in runda urmatoare pe chinezoaica Qiang Wang 15 WTA). continuă pe Hotnews

Wimbledon: Monica Niculescu vs Elise Mertens are loc joi - a doua partida de pe Terenul 15

Monica Niculescu 111 WTA) o va intalni joi pe belgianca Elise Mertens favorita 21), in al doilea meci de pe Terenul 15, potrivit programului anuntat de organizatorii de la Wimbledon.

actualitate, 15:15