23:15

WTA Beijing: Simona Halep vs Maria Sharapova 6-2, 6-2/ Primul succes impotriva Sharapovei - Zambetul victoriei, nepretuit

La doar cateva saptamani dupa duelul de la US Open, din turul intai, Simona Halep 2 WTA) si Maria Sharapova 104 WTA) se intalnesc din nou, de aceasta data la turneul Premier Mandatory de la Beijing turul trei). Cele sapte dispute anterioare i-au revenit rusoaicei, Simona fiind in cautarea primului succes. Meciul de pe arena centrala este in direct pe Digisport2 si LiveText pe HotNews. ro. Se actualizeaza. continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Beijing: Simona Halep vs Maria Sharapova 6-2, 6-2/ Prima victorie impotriva Sharapovei - Zambetul succesului, nepretuit

Zambetul Simonei Halep de la finalul partidei spune totul despre frustrarile acumulate de-a lungul celor sapte infrangeri consecutive suferite in fata Mariei Sharapova. Cu un serviciu aliat de nadejde, cu o deplasare ca in vremurile bune si cu o agresivitate de care ne era dor, Simona a defilat in meciul de miercuri, obtinand o victorie categorica: 6-2, 6-2, dupa o ora si 12 minute. Halep s-a calificat in sferturile turneului Premier Mandatory de la Beijing, acolo unde va da peste Daria Kasatkina 34 WTA) sau Agnieszka Radwanska 11 WTA). Sigur, aceasta victorie nu ii aduce Simonei titlul de Grand Slam mult visat, insa ar putea reprezenta un punct de plecare spre zari si mai inalte.

LIVE Simona Halep - Maria Sharapova in turul 3 la Beijing (miercuri dupa 11:30)

LIVE Simona Halep - Maria Sharapova in turul 3 la Beijing (miercuri dupa 10:45)

Simona Halep si Maria Sharapova se infrunta pentru a opta oara in istorie, miercuri dupa ora 11:30, pentru un loc in sferturile Openului Chinei de la Beijing. Meciul poate fi vazut aici cu live stream legal.

LIVE Simona Halep - Maria Sharapova in turul 3 la Beijing (dupa 11:00)

LIVE Simona Halep - Maria Sharapova in turul 3 la Beijing

Asa am trait Simona Halep - Maria Sharapova in turul 3 la Beijing

Simona Halep si Maria Sharapova s-au infruntat pentru a opta oara in istorie, miercuri dupa ora 11:30, pentru un loc in sferturile Openului Chinei de la Beijing. Meciul a putut fi vazut aici cu live stream legal.

WTA Beijing: Simona Halep vs Magdalena Rybarykova se va disputa luni, dupa ora 13:30

Organizatorii turneului Premier Mandatory de la Beijing au anuntat programul zilei de luni, meciul dintre Simona Halep 2 WTA) si Magdalena Rybarykova 28 WTA), din turul doi, urmand sa fie ultimul al zilei de pe terenul Lotus.

WTA Beijing: Simona Halep vs Magdalena Rybarikova se va disputa luni, dupa ora 13:30

Organizatorii turneului Premier Mandatory de la Beijing au anuntat programul zilei de luni, meciul dintre Simona Halep 2 WTA) si Magdalena Rybarikova 28 WTA), din turul doi, urmand sa fie ultimul al zilei de pe terenul Lotus.

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova (dupa ora 11:25)

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova 4-1

actualitate, 23:15