13:00

Wta Calificat

Irina Begu s-a calificat in turul doi la Roland Garros

Irina Begu, locul 127 WTA, s-a calificat, luni, in turul doi al turneului de la Roland Garros, al doilea grand slam al anului.

Irina Begu, calificare facila in turul secund la Roland Garros

Jucatoarea romana de tenis Irina Begu s-a calificat, luni, in runda a doua a turneului de Grand Slam de la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi identice, scor 6-2, 6-2, pe Julia Rivera. Aflata la a treisprezecea participare pe zgura pariziana,Irina Begu, in prezent pe locul 127 WTA, a invins-o in runda .

Prima finalista de la WTA Strasbourg

Madison Keys s-a calificat vineri in finala turneului WTA de la Strasbourg, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Liudmila Samsonova, scor 6-1, 6-3.

Perechea Monica NiculescuCristina Bucsa, in finala turneului de la Strasbourg

Perechea romano-spaniola Monica NiculescuCristina Bucsa s-a calificat in finala probei de dublu a turneului WTA 500 de la Strasbourg, dupa ce a trecut in doua seturi de cuplul Demi Schuurs Olanda)Luisa Stefani Brazilia), scor 6-1, 6-4. Niculescu si jucatoarea nascuta la Chisinau au obtinut victoria dupa o ora si 14 minute in fata favoritelor numarul .

WTA Strasbourg: Monica Niculescu s-a calificat in semifinalele probei de dublu

Echipa formata din Monica Niculescu si Cristina Bucsa s-a calificat in semifinalele probei de dublu din cadrul turneului WTA 500 de la Strasbourg.

Monica Niculescu si Cristina Bucsa, calificate in sferturile probei de dublu la Strasbourg (WTA)

Perechea compusa din jucatoarea romana de tenis Monica Niculescu si spaniola Cristina Bucsa s-a calificat, luni, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului WTA 500 de la Strasbourg.

Monica Niculescu, in finala de dublu la Trofeul Clarins - Trei mingi de meci salvate

Perechea formata din Monica Niculescu si chinezoaica Lin Zhu s-a calificat in finala probei de dublu la Trofeul Clarins, turneu de categorie WTA 125 care are loc la Paris.

Monica Niculescu, in finala de dublu a turneului WTA Trophee Clarins de la Paris

Perechea romano-chineza Monica NiculescuLin Zhu s-a calificat in finala de dublu a turneului de tenis Trophee Clarins de la Paris, dupa ce au invins cuplul Greet Minnen Belgia)Heather Watson Marea Britanie) cu 6-0, 5-7, 15-13. Niculescu si partenera sa au obtinut victoria dupa aproape doua ore de joc 1 h 46 min), in conditiile in .

Tenis: Iga Swiatek a ajuns in finala la Roma

Jucatoarea poloneza de tenis Iga Swiatek s-a calificat joi in finala turneului WTA 1000 de la Roma, dupa ce a invins-o pe Coco Gauff, din Statele Unite.

WTA Roma: Adversara liderei mondiale in semifinalele competitiei

Coco Gauff s-a calificat marti in semifinalele turneului WTA 1000 de la Roma, dupa ce a invins-o in sferturi pe chinezoaica Qinwen Zheng 7 WTA), scor 7-64), 6-1.

Irina Bara, in optimile de finala ale turneului ITF de la Madrid

Romanca Irina Bara s-a calificat in optimile de finala ale turneului ITF de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe australianca Destanee Aiava, scor 6-3, 7-5. Bara 29 ani, 198 WTA) a avut nevoie de o ora si 39 de minute pentru a obtine victoria, la primul sau duel cu Aiava 24 .

Locul 120 mondial, in optimi la WTA Roma - Victorie in fata unei campioane de Grand Slam

Rebecca Sramkova s-a calificat in optimile turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Sofia Kenin, scor 6-4, 4-6, 6-4.

VIDEO WTA Roma: Campioana de la Australian Open, in optimi dupa o victorie clara

Aryna Sabalenka si-a respectat statutul de favorita in duelul cu Dayana Yastremska si s-a calificat in optimile turneului WTA 1000 de la Roma.

Tenismena Irina Begu s-a calificat in optimi la WTA Roma 2024

Irina Begu a demonstrat o forma impresionanta la turneul WTA 1. 000 de la Roma, reusind sa se califice in optimile de finala fara dificultati. Tenismena romana a invins-o pe Elise Mertens din Belgia cu scorul categoric de 6-0, 6-2. Meciul dintre Begu si Mertens a durat doar o ora si 18 minute, perioada in care romanca a dominat clar confruntarea. in ciuda unui istoric favorabil belgiencei, care o conduce cu 3-2 in duelurile directe, ultimele doua meciuri au fost castigate de Begu, inclusiv aceasta din Roma.

Sorana Cirstea s-a calificat in optimi la Roma. Pe cine va infrunta in optimi

Jucatoarea romana de tenis Sorana Cirstea s-a calificat, sambata, in optimile de finala ale turneului WTA 1. 000 de la Roma, dotat cu premii totale de 4. 105 euro, dupa ce a invins-o pe cehoaica Marketa Vondrousova, a sasea favorita, cu 7-6 71), 6-3.

Sorana Cirstea ajunge in optimi la Roma pentru prima data in cariera

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a calificat, sambata, in optimile de finala la turneul WTA 1000 de la Roma.

Irina Begu s-a calificat in turul 3, la Roma, dupa un dublu abandon. Cu cine va juca romanca meciul de duminica

Zi excelenta pentru Irina Begu. Romanca noastra s-a calificat, vineri, in runda a treia a turneului WTA 1. 000 de la Roma, dupa ce frantuzoaica Oceane Dodin a abandonat in primul set, la scorul de 5-2 pentru romanca, conform Agerpres. Meciul dintre Begu 33 ani, 161 WTA) si Dodin 27 ani, 73 WTA) a durat 26 de minute.

Irina Begu, calificata in turul al treilea la Roma

Irina Begu s-a calificat in turul al treilea al turneului de categorie WTA 1000 de la Roma, dupa ce frantuzoaica Oceane Dodin a abandonat in primul set, la scorul de 5-2 pentru romanca. Partida dintre Begu 33 ani, 161 WTA) si Dodin 27 ani, 73 WTA) a durat doar 26 de minute. Frantuzoaica a inceput .

Sorana Cirstea si Jaqueline Cristian s-au calificat in turul trei la Roma

Sorana Cirstea, cap de serie 28 si locul 32 WTA, si Jaqueline Cristian, numarul 68 mondial, s-au calificat, joi, in turul trei la turneul de categorie WTA 1000 de la Roma.

Lidera mondiala, debut in forta la WTA Roma Doar doua gameuri pierdute

Iga Swiatek s-a calificat joi fara mari probleme in turul al treilea al turneului WTA 1000 de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe americanca Bernarda Pera 77 WTA), scor 6-0, 6-2.

actualitate, 13:00