19:30

WTA Madrid: Jaqueline Cristian, eliminare dramatica contra locului 1 WTA de la dublu

Parcursul jucatoarei Jaqueline Cristian la turneul 1000 de la Madrid s-a oprit in primul tur al calificarilor, faza a competitiei unde sportiva noastra a fost eliminata de o sportiva cu mare experienta, lidera ierarhiei mondiale la dublu. continuă pe Hotnews

Jaqueline Cristian, ce pacat: A fost la doua puncte de a elimina o sfertfinalista de la Australian Open

Sportiva de 22 de ani a fost pe punctul de a obtine o victorie uriasa, in calificarile de la Madrid Mutua Open, unde a intrat pe tablou, primind un wild-card din partea organizatorilor.

WTA Madrid: Irina Begu, la un pas de tabloul principal - A castigat decisivul cu 6-0

Irina Begu se afla la un singur pas de prezenta pe tabloul principal de la Madrid, competitie WTA 1000 patronata de Ion Tiriac. Sportiva noastra a avut parte de un meci maraton cu Anna Kalinskaya, victoria aducand-o in ultimul tur al calificarilor.

Ana Bogdan trece de primul tur al calificarilor de la Madrid |Jacquelin Cristian, eliminata

Jucatoarea Ana Bogdan s-a calificat, marti, in turul secund al calificarilor pentru turneul Mutua Madrid Open gazduit de Ion Tiriac in capitala Spaniei.

Adversara pe care Simona Halep o va intalni in primul tur de la WTA Madrid

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in primul tur al turneului 1000 de la Madrid, competitie patronata de Ion Tiriac.

actualitate, 19:30