14:00

WTA Melbourne Set 1: Gabriela Ruse, in turul doi - Faza a competitiei unde o poate intalni pe Simona Halep

Gabriela Ruse a inceput noul sezon cu dreptul, sportiva noastra obtinand calificarea in turul al doilea al turneului WTA Melbourne Summer Set 1. in urmatorul meci, Gabriela se poate duela cu Simona Halep, asta daca fosta lidera mondiala va castiga partida din runda inaugurala. continuă pe Hotnews

Simona Halep si Gabriela Ruse, eliminate in primul tur al WTA Melbourne la dublu

Perechea Simona Halep Gabriela Ruse a parasit WTA Melbourne Summer Set 2 in primul tur, cele doua romance fiind invinse de dublul Bernarda PeraKaterina Siniakova SUACehia).

Sorana Cirstea, debut fantastic de an - Calificare in turul doi la WTA Melbourne dupa o victorie cu 6-0, 6-0

Sorana Cirstea a reusit sa faca fara nicio emotie pasul in turul al doilea al turneului WTA Melbourne Summer Set 2, sportiva noastra trecand, scor 6-0, 6-0 de Varvara Gracheva 77 WTA).

Jaqueline Cristian, eliminata dramatic de la WTA Melbourne dupa ce a ratat doua mingi de meci

Jaqueline Cristian a parasit WTA Melbourne Summer Set 1 din runda inaugurala, sportiva noastra fiind invinsa de Kaia Kanepi locul 73 mondial).

WTA Melbourne: Zi incarcata pentru fetele noastre - Cirstea, Begu, Ruse si Cristian vor juca marti, iar Simona Halep va evolua la dublu

Organizatorii turneului Melbourne Summer Set 1 au anuntat programul zilei de 4 ianuarie, una in care vor evolua, printre altele, Gabriela Ruse si Jaqueline Cristian. in cealalta competitie gazduita de orasul australian Set 2) vor intra in scena Irina Begu si Sorana Cirstea.

WTA Melbourne: Simona Halep, posibil duel tare cu o romanca in turul al doilea

Simona Halep va debuta in 2022 la WTA Melbourne 1, turneu de categorie 250 care va incepe pe 4 ianuarie. Conform tragerii la sorti, fosta lidera mondiala ar putea da in turul al doilea peste o compatrioata.

Irina Begu, victorie impresionanta - A eliminat-o pe principala favorita de la WTA Melbourne Summer Set 2

Irina Begu a obtinut una dintre victoriile carierei, sportiva noastra trecand de principala favorita a turneului WTA Melbourne Summer Set 2.

Cu ce romanca se poate duela Simona Halep la WTA Melbourne 1. O sa fie un meci pe cinste!

Cu ce romanca s-ar putea duela Simona Halep la WTA Melbourne 1, un turneu de categorie 250 care va incepe marti, 4 ianuarie 2022. Simona Halep va debuta in acest an la acest turneu, care se disputa pe hard in intervalul 4-9 ianuarie 2022 si care are la start, pe tabloul principal, 32 de sportive.

WTA Melbourne 2: Irina Begu, duel cu principala favorita - Pe cine va intalni Sorana Cirstea in primul tur

Irina Begu si Sorana Cirstea au aflat numele adversarelor pe care le vor intalni in primul tur la WTA Melbourne 2, turneu de categorie 250 care va incepe pe 4 ianuarie.

Irina Begu o elimina pe principala favorita de la Melbourne. Simona Halep incepe anul cu infrangere la dublu

Jucatoarele Irina Begu si Gabriela Ruse continua in turneele WTA 250 de la Melbourne.

Simona Halep va debuta in noul sezon contra jucatoarei de pe locul 316 WTA

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in turul intai de la WTA Melbourne Summer Set 1, sportiva noastra urmand sa se dueleze cu australianca Destanee Aiava 21 de ani).

actualitate, 14:00