08:45

Dupa ce a fost invinsa chiar din primul tur la Australian Open, Petra Kvitova 29 WTA) arata o forma foarte buna la turneul WTA de la Sankt petersburg, reusind calificarea in penultimul act al competitiei. Jucatoarea din Cehia a avut nevoie doar de 57 de minute pentru a o elimina pe letona Jelena Ostapenko 6 WTA), favorita numarul 2, scor 6-0, 6-2. continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Sankt Petersburg: Jelena Ostapenko, infrangere drastica in sferturile competitiei - Petra Kvitova s-a impus cu 6-0, 6-2

VIDEO WTA Sankt Petersburg: Caroline Wozniacki (1 WTA) a parasit competitia in sferturi - Daneza a fost invinsa in doua seturi de Daria Kasatkina

Caroline Wozniacki, numarul 1 WTA si principala favorita, a fost invinsa de Daria Kasatkina 23 WTA), cap de serie numarul 8, scor 7-62), 6-3, in sferturile turneului WTA de la Sankt Petersburg.

VIDEO WTA Sankt Petersburg: Irina-Camelia Begu, invinsa in turul doi de Petra Kvitova

Aventura Irinei Begu 37 WTA) la turneul WTA de la Sankt Petersburg s-a oprit in runda a doua a competitiei. Jucatoarea noastra a fost invinsa in trei seturi de Petra Kvitova Cehia, locul 29 WTA), beneficiara unui wild card, scor 6-3, 1-6, 6-1.

WTA Sankt Petersburg: Caroline Garcia (7 WTA), invinsa in turul doi de locul 450 mondial

Caroline Garcia 7 WTA si favorita numarul trei) a parasit turneul WTA de la Sankt Petersburg Rusia) inca din turul al doilea, jucatoarea din Franta fiind invinsa de Elena Rybakina Rusia - 450 WTA).

WTA Sankt Petersburg: Sorana Cirstea a parasit competitia in primul tur - Victorie in doua seturi pentru Dominika Cibulkova (scor 7-5, 6-2)

Sorana Cirstea 36 WTA) a parasit inca din prima runda turneul WTA de la Sankt Petersburg, fiind invinsa in doua seturi de Dominika Cibulkova Slovacia, 26 WTA), scor 7-5, 6-2.

WTA Sankt Petersburg: Irina Begu, in turul doi - Victorie cu Andrea Petkovic

Irina Camelia Begu 37 WTA) a reusit sa se califice in turul doi al turneului WTA de la Sankt Petersburg, dupa ce a trecut de Andrea Petkovic 98 WTA - Germania).

La primul meci dupa revenirea in fruntea clasamentului WTA, Caroline Wozniacki a invins-o fara drept de apel pe rusoaica Anastasia Potapova 16 ani, locul 235 WTA), beneficiara unui wild card, in runda a doua a turneului de la Sankt Petersburg. Daneza a cedat un singur game si a pus capat partidei dupa o ora si 7 minute de joc, scor 6-0, 6-1.

VIDEO WTA Sankt Petersburg: Caroline Wozniacki, victorie categorica in prima partida disputata dupa ce a redevenit lider mondial (scor 6-0, 6-1 cu Anastasia Potapova)

Jelena Ostapenko, in sferturi la Sankt Petersburg

Jucatoarea letona de tenis Jelena Ostapenko, cap de serie N. 2, s-a calificat miercuri in sferturile de finala ale turneului WTA de la Sankt Petersburg, dotat cu premii totale de 733. 900 dolari, dupa ce a.

Caroline Wozniacki a pierdut la Sankt Petersburg. Cum va arata clasamentul WTA de luni

Caroline Wozniacki, locul 1 WTA, a pierdut partida din sferturile de finala ale turneului de la Sankt Petersburg contra rusoaicei Daria Kasatkina.

actualitate, 08:45