00:07

WTA Strasbourg: Elina Svitolina a castigat al 15-lea titlu al carierei (6-4, 1-6, 6-2 vs Elena Rybakina)

Elina Svitolina 5 WTA si a doua favorita) a castigat turneul de categorie International de la Strasbourgh, dupa ce a invins-o pe Elena Rybakina 18 WTA si cap de serie 5), scor 6-4, 1-6, 6-2. Meciul a durat o ora si 53 de minute. continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Strasbourg: Elina Svitolina si Elena Rybakina se vor duela pentru titlu

Elina Svitolina si Elena Rybakina se vor duela pentru titlul de la Strasbourg, dupa ce au trecut in semifinale de Aryna Sabalenka, respectiv Nao Hibino.

Svitolina a castigat turneul de la Strasbourg. Pentru finalista invinsa, Elena Ribakina, urmeaza meciul de la French Open cu Sorana Cirstea

Jucatoarea ucraineana Elina Svitolina, locul 5 WTA si favorita 2, a castigat, sambata, turneul de la Strasbourg, invingand-o in finala pe sportiva din Kazahstan Elena Ribakina, numarul 18 mondial si cap de serie 5.

VIDEO WTA Strasbourg: Aryna Sabalenka s-a calificat in sferturi Kiki Bertens, abandon in timpul meciului cu Jelena Ostapenko

Aryna Sabalenka 12 WTA, a patra favorita) s-a calificat, miercuri, in sferturile competitiei de la Strasbourg, dupa ce a revenit in partida cu Anna Blinkova 59 WTA). Kiki Bertens a treia favorita) s-a retras in timpul setului decisiv disputat impotriva Jelenei Ostapenko.

actualitate, 00:07