01:05

WTA Stuttgart: Ana Ivanovic, eliminata in turul intai

Ana Ivanovic, cap de serie numarul cinci, a parasit turneul WTA de la Stuttgart in chiar runda inaugurala, sportiva din Serbia fiind depasita de Caroline Garcia, din Franta. A fost 7-66), 6-4 pentru Garcia. Din secretele marilor campioni ai tenisului P). continuă pe Hotnews

WTA Stuttgart: Simona Halep vs Garbine Muguruza 3-6; 6-1; 6-3 Meci greu. Simona revine decisiv si este in sferturi

Simona Halep a castigat un meci foarte dificil in turul doi al turneului WTA de la Stuttgart contra jucatoarei Garbine Muguruza, scor 3-6, 6-1 si 6-3. Muguruza a reust breakul chiar in debut, a lovit puternic si decisiv controland categoric primul set. Halep a schimbat strategia de joc in setul doi, a lungit schimburile de mingi, iar greselile nefortate s-au inmultit in dreptul Muguruzei. Iberica a reusit din nou breakul in decisiv, Simona a trecut prin clipe grele la 2-0, a salvat doua mingi de break si a castigat pe un final de joc extrem de spectaculos. Simona o va intalni in sferturile competitiei pe castigatoarea dintre S. Errani si Z. Diyas.