18:00

JO 2020, judo: Vladut Simionescu a ratat calificarea in sferturile categoriei plus 100 kilograme

Judoka Vladut Simionescu a ratat, vineri, calificarea in faza sferturilor de finala, la Jocurile Olimpice de la Tokyo, scrie news. ro. Simionescu a fost invins de Yakiv Khammo Ucraina), scor 1-0. continuă pe Hotnews

JO 2020, atletism: Alin Firfirica a ratat calificarea in finala probei de aruncarea discului

Atletul Alin Firfirica a ratat, vineri, calificarea in finala probei de aruncarea discului, la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

Vladut Simionescu incheie participarea la judo pentru Romania

Greul Vladut Simionescu a parasit competitia olimpica de la Tokyo in optimile de finala.

JO 2020: Mirel Radoi, multumit de jucatorii sai dupa ce Romania a ratat calificarea in sferturi la Tokyo

Nationala de fotbal U23 a Romaniei a terminat la egalitate 0-0) in ultimul meci din grupe contra Noii Zeelande si a ratat calificarea in sferturile turneului de fotbal de la Tokyo 2020. Dupa partida, selectionerul Mirel Radoi s-a aratat multumit de proprii jucatori, invocand lipsa de noroc in ceea ce priveste ratarea accederii in fazele eliminatorii.

JOCURILE OLIMPICE Nationala de fotbal a Romaniei a ratat calificarea din grupa

Selectionata Romaniei a ratat calificarea in sferturile de finala ale turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor Olimpice de la Tokyo, dupa ce a terminat la egalitate cu Noua Zeelanda, 0-0, astazi, la Sapporo, in ultimul sau meci din Grupa B, potrivit Digi24.

JO 2020 Tokyo. Simionescu s-a oprit in optimile probei de judo,Firfirica a ratat calificarea in finala la aruncarea discului

Dimineata zilei de vineri a fost una cu ghinion pentru delegatia Romanie la Jocurile Olimpice de la Tokyo, reprezentatii tariii noastre inregistrand dezamagiri pe linie.

actualitate, 18:00