09:45

Alexander Zverev

ATP Miami: Al patrulea favorit s-a calificat in semifinale Cine poate completa careul de asi

Dupa Jannik Sinner si Daniil Medvedev, Alexander Zverev a reusit si el calificarea in semifinalele turneului ATP 1000 de la Miami, dupa victoria in fata lui Fabian Marozsan 57 ATP).

Opt favoriti eliminati in turul al doilea de la ATP Miami

Parcursul pe tabloul principal al Mastersului de la Miami s-a incheiat prematur pentru opt dintre capii de serie. Au obtinut insa calificarea si mari favoriti precum Carlos Alcaraz, Jannik Sinner, Daniil Medvedev si Alexander Zverev.

VIDEO Moment inedit la Indian Wells: Meci intrerupt dupa ce Carlos Alcaraz a fost atacat de albine

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in semifinalele de la Indian Wells 2024 dupa o zi in care a avut doi adversari: pe Alexander Zverev, dar si un roi de albine.

Scene de Hitchcock la Indian Wells. Meciul dintre Alcaraz si Zverev intrerupt de invazia albinelor

Doar doua game-uri s-au disputat din sfertul de finala dintre Carlos Alcaraz si Alexander Zverev cand centralul de la Indian Wells a fost luat cu asalt de un roi de albine.

VIDEO Marii favoriti de la Indian Wells 2024, victorii pe linie - Meciuri tari in sferturi

Carlos Alcaraz favorit 2), Jannik Sinner 3) si Alexander Zverev 6) au castigat meciurile pe care le-au disputat miercuri in optimile de la Indian Wells 2024.

Surpriza mare la ATP Acapulco - Principalul favorit, eliminat in primul tur de un jucator din afara Top 50 mondial

Turneul de categorie ATP 500 de la Acapulco a ramas fara principalul favorit inca din runda inaugurala, dupa ce germanul Alexander Zverev a fost invins in trei seturi de compatriotul Daniel Altmaier.

VIDEO Campionul en-titre, eliminat - Finala neasteptata la ATP Los Cabos

Turneul ATP de la Los Cabos Mexic) a ramas fara campionul en-titre, Stefanos Tsitsipas fiind eliminat in semifinalele competitiei. De asemenea, ziua de sambata a fost una nefasta si pentru principalul favorit, Alexander Zverev.

Daniil Medvedev si momentul care a decis semifinala cu Zverev: M-am simtit obosit fizic

Daniil Medvedev 3 ATP) a castigat cu mari emotii semifinala cu Alexander Zverev si va juca in ultimul act de la Australian Open cu Jannik Sinner. Rusul a dezvaluit momentul care a schimbat soarta meciului.

Australian Open: Medvedev a revenit de la 0-2 la seturi in fata lui Zverev

Daniil Medvedev a revenit pentru a patra oara in cariera sa de la 0-2 la seturi si a trecut vineri de Alexander Zverev cu 5-7, 3-6, 7-64), 7-65), 6-3, ajungand astfel in a treia sa finala la Australian Open.

Daniil Medvedev, in finala Australian Open 2024 - Revenire incredibila in meciul cu Alexander Zverev

Daniil Medvedev a fost condus cu 2-0 la seturi si s-a aflat la doar doua puncte distanta de eliminarea de la Australian Open 2024, dar rusul a revenit spectaculos in meciul cu Alexander Zverev si va juca pentru a treia oara in ultimul act al turneului de la Melbourne.

FOTO Imagini de colectie cu semifinalistii de la Australian Open 2024

Doar patru jucatori au ramas in cursa pentru trofeul de la Australian Open 2024, competitia de la Melbourne ajungand in faza semifinalelor. Jannik Sinner va incerca sa puna capat seriei incredibile de victorii a lui Novak Djokovic, in timp ce Daniil Medvedev se va duela cu Alexander Zverev.

Carlos Alcaraz, cadou pentru Novak Djokovici. Sarbul spune multumesc, cu gandul la trofeul 11 la AO

Spaniolul, executat in sferturi de Alexander Zverev.

Carlos Alcaraz, prima reactie dupa eliminarea de la Australian Open 2024

Carlos Alcaraz, al doilea favorit de la Australian Open, a fost eliminat in faza sferturilor de Alexander Zverev, dupa un meci in care neamtul a dominat disputa de la un capat la celalalt.

Carlos Alcaraz, spulberat de Alexander Zverev. Avem careul de asi de la Australian Open

Spaniolul, in cadere libera.

VIDEO Al doilea favorit, eliminat de la Australian Open 2024 - Tabloul semifinalelor masculine

Carlos Alcaraz, al doilea favorit, a parasit Australian Open 2024 in sferturi, ibericul cedand destul de clar meciul cu Alexander Zverev cap de serie sase). Germanul s-a impus in patru seturi, scor 6-1, 6-3, 6-72), 6-4, dupa un meci de trei ore si 5 minute.

Australian Open 2024: Calificare dramatica in sferturi pentru unul dintre favoriti

Alexander Zverev si Cameron Norrie s-au duelat timp de patru ore pe Margaret Court Arena, iar germanul a obtinut calificarea in sferturi impunandu-se in tiebreak-ul setului decisiv.

Zverev, acuzat ca si-ar fi batut iubita cu origini romanesti, infuriat la Australian Open: Le pasa sa atraga click-uri

Alexander Zverev 26 de ani, locul 6 ATP), unul dintre cei mai cunoscuti jucatori de tenis din circuitul profesionist, nu are parte de liniste pe plan personal. El va fi judecat pentru violenta.

United Cup 2024: Programul semifinalelor, dueluri atractive

Germania s-a calificat vineri in semifinalele United Cup 2024 dupa ce a invins, scor 2-1, echipa Greciei. Punctul decisiv a fost adus de dublul mixt format din Alexander Zverev si Laura Siegemund.

Daniil Medvedev s-a calificat in semifinale la Turneul Campionilor

Rusul Daniil Medvedev l-a invins pe germanul Alexander Zverev in doua seturi, scor 7-6 7, 6-4, miercuri, la Turneul Campionilor de la Torino, dupa un meci foarte disputat. Neinvins in grupa rosie, rusul este primul jucator care se califica in semifinale.

Primul semifinalist de la Turneul Campionilor 2023

Daniil Medvedev a obtinut a doua victorie consecutiva la Turneul Campionilor, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Alexander Zverev, scor 7-67), 6-4. Rusul este calificat deja in semifinale.

actualitate, 09:45