08:00

Anglia elimina Germania in optimi la EURO 2020

Raheem Sterling si Harry Kane au marcat golurile prin care Anglia a invins Germania, marti seara, in optimile de finala la EURO 2020. continuă pe Online Sport

Anglia nu s-a incurcat cu Germania la EURO 2020 in optimile de finala. Victorie cu 2-0

Penultimul meci al optimilor de finala de la EURO 2020 a adus fata in fata Anglia si Germania, pe St.

Prima victima dupa Euro 2020 - Frank de Boer si-a dat demisia din functia de selectioner al Olandei

Tehnicianul Frank de Boer a demisionat din functia de selectioner al nationalei Olandei, la doua zile dupa ce portocala mecanica a fost invinsa cu 2-0 de Cehia si eliminata de la turneul final al EURO 2020 in faza optimilor, scrie Reuters.

Sarbatoare pe Arena Nationala: Franta, campioana mondiala, duel cu Elvetia (Programul zilei la Euro 2020)

Arena Nationala gazduieste ultimul meci din cadrul Euro 2020, cel mai mare stadion din tara primind nationalele Frantei si Elvetiei la Bucuresti. in cealalta optime a zilei de luni, Spania si Croatia se lupta la Copenhaga pentru a trece in sferturi.

Pontul zilei la Euro 2020: incep optimile - Squadra Azzurra se gandeste deja la sferturi

Din cele 24 care au luat startul la Euro 2020, 8 s-au pierdut pe drum si au ramas doar 16. Dintre numele importante aflate in optimile de finala lipseste doar Polonia, insa nu este vorba despre o nationala de prim rang, ci provine mai degraba din esalonul doi.

Cehia produce surpriza si elimina Olanda in optimile EURO 2020

Finalista din 1996 a invins Olanda, cu 2-0, si continua povestea la EURO 2020. In sferturi, Cehia va intalni Danemarca intr-un meci putin anticipat inaintea startului competitiei.

Euro 2020, optimi: Southgate isi plateste politele cu Germania, califica Anglia in sferturile de finala

Anglia s-a calificat in sferturile de finala ale Euro-2020, dupa ce a invins, marti, pe Stadionul Wembley, cu scorul de 2-0 0-0), echipa Germaniei.

Anglia vs Germania, marele duel al optimilor (Programul zilei la Euro 2020)

Anglia vs Germania, poate cel mai tare duel al optimilor, deschide ziua de marti, 29 iunie, la Euro 2020 si se va disputa pe Wembley. Suedia si Ucraina se vor infrunta in ultima partida a acestei faze eliminatorii, la Glasgow.

Pontul zilei la Euro 2020: Chinul german, etalat pe Wembley - Cota de luat in seama la Anglia vs Germania

Cel mai asteptat meci al optimilor se tine marti, pe Wembley, intre Anglia si Germania. Britanicii sunt favorizati intrucat nu au pierdut timpul cu plecari in afara Londrei. Tocmai englezii, care au aderat bucurosi la Brexit, sunt singurii care sustin primele patru jocuri la rand de la turneul final pe teren propriu!.

Belgia elimina Portugalia in optimi la EURO 2020. Pentru prima data lusitanii nu ajung in sferturi la Campionatul European

Executia personala a lui Thorgan Hazard a facut diferenta intre Belgia si Portugalia in optimea de finala disputata la Sevilla. Belgia s-a impus, cu 1-0, si va intalni Italia in sferturile de finala.

Anglia Germania, intalnirea soc din optimile EURO 2020

Dupa o zi a optimilor cu 14 goluri, doua meciuri de 120 de minute si o partida decisa la loviturile de departajare, Anglia si Germania se anunta o partida deschisa oricarui rezultat.

actualitate, 08:00