09:15

Anglia nu s-a incurcat cu Germania la EURO 2020 in optimile de finala. Victorie cu 2-0

Penultimul meci al optimilor de finala de la EURO 2020 a adus fata in fata Anglia si Germania, pe St. continuă pe România Liberă

Euro 2020 optimi: Italia cauta sa-si valideze statutul in fata Austriei Tara Galilor, duel echilibrat contra Danemarcei

Euro 2020 intra sambata in faza a doua a competitiei, cea a etapelor eliminatorii. in primele doua optimi de finala, Italia, cu un joc solid, intalneste Austria, in timp ce Tara Galilor are un duel echilibrat cu Danemarca.

Pontul zilei la Euro 2020: Chinul german, etalat pe Wembley - Cota de luat in seama la Anglia vs Germania

Cel mai asteptat meci al optimilor se tine marti, pe Wembley, intre Anglia si Germania. Britanicii sunt favorizati intrucat nu au pierdut timpul cu plecari in afara Londrei. Tocmai englezii, care au aderat bucurosi la Brexit, sunt singurii care sustin primele patru jocuri la rand de la turneul final pe teren propriu!.

Anglia elimina Germania in optimi la EURO 2020

Raheem Sterling si Harry Kane au marcat golurile prin care Anglia a invins Germania, marti seara, in optimile de finala la EURO 2020.

Euro 2020, optimi: Southgate isi plateste politele cu Germania, califica Anglia in sferturile de finala

Anglia s-a calificat in sferturile de finala ale Euro-2020, dupa ce a invins, marti, pe Stadionul Wembley, cu scorul de 2-0 0-0), echipa Germaniei.

O noua surpriza la EURO 2020: Anglia trece de Germania, cu doua goluri pe final de meci.

POMUL LAUDAT EURO 2020: Anglia - Germania 2-0

Anglia a eliminat Germania dupa un joc in care s-a facut risipa de efort, nu si de imaginatie. inainte de optimi toata lumea vorbea de socul Anglia - Germania. Socurile au fost insa in alta parte, la fel si meciurile de tinut minte. Daca ar fi vazut prima repriza, batranul William Shakespeare si-ar fi botezat, inca o data, o piesa Mult zgomot pentru nimic. Ambele echipe au aratat ca stau bine cu fuga, fara legatura cu Bach, si fara legatura cu mingea.

Anglia vs Germania, marele duel al optimilor (Programul zilei la Euro 2020)

Anglia vs Germania, poate cel mai tare duel al optimilor, deschide ziua de marti, 29 iunie, la Euro 2020 si se va disputa pe Wembley. Suedia si Ucraina se vor infrunta in ultima partida a acestei faze eliminatorii, la Glasgow.

EURO 2020 continua sambata cu meciuri interesante din faza optimilor de finala

Sambata, de la ora 19. 00, incep optimile de finala ale Euro 2020. Una dintre partide, Franta-Elvetia.

Pontul zilei la Euro 2020: incep optimile - Squadra Azzurra se gandeste deja la sferturi

Din cele 24 care au luat startul la Euro 2020, 8 s-au pierdut pe drum si au ramas doar 16. Dintre numele importante aflate in optimile de finala lipseste doar Polonia, insa nu este vorba despre o nationala de prim rang, ci provine mai degraba din esalonul doi.

LIVE Franta - Elvetia 3-2. Ultimul meci pe Arena Nationala la EURO 2020. Penalty ratat de Elvetia, dubla Benzema in trei minute

Urmariti live text in aceasta pagina meciul Franta - Elvetia din optimile de finala la EURO 2020. Partida se disputa la Bucuresti.

actualitate, 09:15