Argentina Australia

Israelul a ridicat gradul de alerta de calatorie. Sunt vizate mai multe tari din Europa

Israelul a ridicat astazi nivelul de alerta de calatorie pentru o serie de tari. Multe tari din Europa de Vest, inclusiv Marea Britanie, Franta si Germania, precum si din America de Sud - Brazilia si Argentina in particular - alaturi de Australia si Rusia, au gradul de alerta ridicat la 2.

Lionel Messi, retinut o ora de vamesii chinezi! intrebarea cu care i-a bulversat pe asiatici

Argentina a jucat cu Australia la Beijing, iar campionul mondial avut probleme la intrarea in China.

Messi inscrie cel mai rapid gol din cariera, la meciul impotriva Australiei. De cate secunde a avut nevoie? (VIDEO)

Lionel Messi, care urmeaza sa joace pentru Inter Miami, a reusit inca o performanta remarcabila prin stabilirea unui nou record. intr-un meci amical intre Argentina si Australia, Messi a marcat cel mai rapid gol al carierei sale, in doar 80 de secunde de la inceputul meciului. Acesta a reusit sa deschida scorul printr-un sut superb de la marginea careului. Messi isi stabileste un nou record personal in meciul amical impotriva Australiei .

Reactia emotionanta a lui Messi, cand si-a vazut familia bucurandu-se la golul marcat cu Australia VIDEO

Lionel Messi a jucat meciul cu numarul 1000 in cariera si l-a sarbatorit marcand golul prin care Argentina a deschis scorul in partida cu Australia, din optimile CM Qatar 2022.

Messi, criticat dur de prietenul lui Ronaldo: Calmati-va, baieti! Sa vedem cum se descurca impotriva unei formatii bune

Argentina s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului Mondial din Qatar, dupa ce a trecut de Australia, scor 2-1, si va juca cu Olanda, care a invins in optimi reprezentativa SUA, 3-1, informeaza digisport. Messi, desemnat omul meciului Argentina Australia Potrivit sursei citate, Leo Messi a deschis scorul si a fost desemnat omul meciului Argentina Australia, iar laudele au inceput sa curga la adresa sa.

Messi sarbatoreste meciul 1.000 al carierei cu gol si calificare in sferturile Cupei Mondiale

Argentina este cea de a doua echipa calificata in optimile de finala ale Cupei Mondiale din Qatar, dupa ce a invins Australia cu 2-1. A fost cel de al 1. 000-lea meci oficial al starului argentinian Lionel Messi. Acesta a marcat golul de 1-0, cel cu numarul 789 din cariera sa.

Argentina ajunge in sferturi la Cupa Mondiala dupa 2-1 cu Australia. Messi a facut spectacol la meciul 1000 din cariera

Echipa Argentinei s-a calificat in sferturile de finala la Cupa Mondiala din Qatar, dupa ce a invins Australia, cu 2-1 1-0), la capatul unui meci care l-a avut in prim plan pe Messi.

Argentina - Australia. Pumele au rapus cangurii si s-au calificat in sferturi. Messi a marcat la meciul cu numarul 1.000

O noua zi spectaculoasa la Mondialul din Qatar. Messi a facut un meci de zile mari impotriva Australiei si a reusit cel de-al noulea sau gol la Campionatele Mondiale, chiar la meciul cu numarul 1.

ARGENTINA - AUSTRALIA 2-1 Messi, resuscitatorul de serviciu

Echipa lui Messi a ajuns in sferturile de finala ale Cupei Mondiale. Argentina a inceput destul de timid meciul cu Australia, intrand in jocul acesteia, unul de uzura, in care batalia trebuia sa se dea cat mai departe de poarta lui Ryan.

Olanda, prima echipa calificata in sferturi la Cupa Mondiala

Faza optimilor de finala a debutat la Cupa Mondiala cu meciul Olanda - SUA, partida castigata de formatia europeana, cu 3-1 2-0). Un meci in care americanii au ratat marile ocazii. Olanda va juca in sferturi cu invingatoarea din meciul Argentina - Australia, partida programata sambata seara, de la ora 21:00.

Argentina Australia 2-1, FOTO VIDEO. Lionel Messi a marcat la meciul 1000 din cariera si pumele s-au calificat in sferturile Campionatului Mondial de Fotbal

Argentina este a doua echipa, dupa Olanda, care a reusit sa se califice in sferturile Campionatului Mondial. Sud-americanii au invins cu 2-1 Australia, dar diferenta putea sa fie mult mai mare, asa cum pe final, nationala de la Antipozi a fost foarte aproape sa reuseasca minunea. Lionel Messi a deschis scorul in minutul 35 si .

Argentina, mare favorita cu Australia pentru calificarea in sferturi (sambata, 21:00). Echipele probabile si cotele FORTUNA

Ajunsa in optimile de finala dupa ce a castigat Grupa C, Argentina are prima sansa la victorie in fata Australiei, surpriza Grupei D.

Asa am trait Argentina - Australia

Sambata seara, de la 21:00, am transmis in aceasta pagina meciul Argentina - Australia, a doua optime de finala la Cupa Mondiala din Qatar.

Campionatul Mondial de Fotbal 2022, ziua a treia. Scor final Mexic Polonia, 0-0, Franta Australia, 4-1

Campionatul Mondial de Fotbal 2022 a programat patru partide in ziua a treia, cand s-a inregistrat o mare surpriza: Argentina Arabia Saudita 1-2. Dupa ce Danemarca a terminat la egalitate cu Tunisia, au mai ramas de disputat alte doua partidei: Mexic Polonia, de la ora 18. 00, si Franta Australia. Ambele partide vor .

Argentina Arabia Saudita 1-2, FOTO VIDEO. Surpriza uluitoare la Campionatul Mondial de Fotbal, pumele lui Lionel Messi au pierdut primul meci de la turneul final

Argentina Arabia Saudita este meciul care deschide o zi plina la Campionatul Mondial de Fotbal unde se vor mai disputa astazi, Danemarca Tunisia, Mexic Polonia si Franta Australia. Lionel Messi este anuntat titular, desi starul sud-american are o problema la glezna. Partida incepe la ora 12. 00 si va fi transmisa in .

Restrictii de calatorie in UE pentru turistii nevaccinati din Canada, Australia si Argentina

Cei 27 au deschis ieri calea reintroducerii de restrictii de circulatie pentru turistii care provin din Canada, Australia si Argentina, statele membre ale Uniunii Europene avand totusi posibilitatea scutirii calatorilor vaccinati, relateaza AFP si dpa, citate de Agerpres.

EUROPAfest, concerte cu artisti din 20 de tari

Revenirea la normalitate din punct de vedere al evenimentelor culturale este evidenta, agenda acestei veri sta drept marturie. Pe 16 iulie, Festivalul International EUROPAfest isi va deschide portile si invita lumea buna sa i se alature intr-un maraton de 9 zile de evenimente pline de culoare si rafinament. Artisti din 20 de tari - Argentina, Aruba - Insula Caraibe, Azerbaidjan, Australia, Austria, Brazilia, Columbia, Coreea de Sud, Cuba, Elvetia, Finlanda, Franta, Germania, Italia, Japonia, Polonia, Rusia, Statele Unite ale Americii, Tarile de Jos si Ucraina vor prezenta productii muzicale in spatii de concert traditionale si neconventionale.

Munca de acasa si pandemia a intetit drumul spre frigider. Un respondent din zece a consumat mai mult alcool de la inceputul pandemiei, in timp ce o proportie similara au afirmat contrariul (studiu)

Un nou studiu Ipsos care a acoperit 30 de tari arata ca la nivel global oamenii s-au ingrasat in perioada crizei. La nivelul celor 30 de tari monitorizate, o treime 31%) dintre respondenti au castigat in greutate de la debutul pandemiei. Cu toate acestea, proportia celor care s-au ingrasat in aceasta perioada variaza considerabil in functie de tara: peste 50% in Chile sau Brazilia, respectiv 30-40% in Peru, Arabia Saudita, Australia, Italia, India, SUA, Spania, Argentina, Africa de Sud sau Turcia. in tari asiatice precum China sau Hong Kong, mai putin de 10% dintre respondenti spun ca au luat in greutate in aceasta perioada.

Klaus Iohannis a semnat mai multe decrete Patru judecatori si un procuror, eliberati din functii

Presedintele Klaus Iohannis a semnat, marti, mai multe decrete. Acestea vizeaza acreditarea ambasadorilor in Macedonia de Nord, Bosnia si Hertegovina, Australia, Albania, Peru, Senegal, Argentina si.

Rugby Championship: Noua Zeelanda a castigat competitia pentru a 17-a oara

Noua Zeelanda a castigat, pentru a 17-a oara, Rugby Championship, campionatul marilor echipe din emisfera de Sud, dupa remiza dintre Australia si Argentina, sambata, in etapa de la Sydney.