15:46

Argentina in sferturi la Copa America. Messi a egalat recordul de prezente in nationala

Echipa Argentinei a obtinut calificarea in sferturile de finala la Copa America dupa 1-0 cu Paraguay in al treilea meci disputat la turneul final gazduit de Brazilia. continuă pe Online Sport

VIDEO Lionel Messi, pasa decisiva in prima victorie a Argentinei la Copa America (1-0 vs Uruguay)

Nu a mai inscris, dar a fost din nou decisiv pentru selectionata Argentinei: Lionel Messi a oferit pasa de gol si alb-albastrii au obtinut prima victorie la Copa America, scor 1-0, in fata selectionatei Uruguayului.

VIDEO Argentina invinge Paraguay si se califica in sferturi - Messi a egalat recordul de selectii detinut de Mascherano

Argentina a facut pasul decisiv spre calificarea in sferturile de la Copa America, Pumele trecand 1-0) de Paraguay. Lionel Messi a egalat recordul de selectii detinut de Javier Mascherano 147 de partide).

Argentina invinge Uruguay intr-un clasic al Americii de Sud la Copa America

Prima victorie obtinuta de Argentina la Copa America din acest an a venit chiar in fata rivalei istorice Uruguay.