Bayern Munchen

Un fost jucator al Realului ar putea deveni antrenorul celor de la Bayern Munchen

Potrivit unui raport vineri al DPA, exista mari sanse ca Zinedine Zidane sa semneze cu Bayern Munchen pentru a prelua conducerea echipei incepand din aceasta vara. Ziarul spaniol Mundo Deportivo, citand surse apropiate negocierilor, mentioneaza ca Zidane este la un pas de a incheia un acord cu clubul Bayern Munchen. Echipa bavareza va ramane fara .

Liga campionilor: Real Madrid si Bayern Munchen vor juca in semifinale

Echipa spaniola Real Madrid s-a calificat miercuri seara in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, in deplasare, la lovituri de departajare, scor 4-3, campioana en-titre a Europei, Manchester City.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 1-0 cu cu Arsenal

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 0-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Bayern Munchen, in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Arsenal, scor 1-0

Bayern Munchen a invins-o pe Arsenal, calificandu-se astfel in semifinalele UEFA Champions League. Bayern Munchen s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League in minutul 24 al partidei, Bayern Munchen a avut o ocazie superba, dupa ce Musiala a sutat din afara cercului, dar Raya a respins in lateral.

LiveBlog Manchester City - Real Madrid si Bayern Munchen - Arsenal, in sferturile Champions League City egaleaza prin Kevin De Bruyne

Miercuri aflam celelalte doua formatii calificate in semifinalele Champions League. Manchester City primeste vizita Realului 3-3 in tur), in timp ce Bayern joaca impotriva lui Arsenal 2-2 in tur), la Munchen. Duelurile sunt transmise pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 si Prima Sport 2, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

Campioana Germaniei i-a stabilit pretul celui mai dorit jucator

Bayer Leverkusen a scris istorie in Bundesliga dupa ce a cucerit primul titlu din istoria clubului. Acestia au reusit sa puna punct hegemoniei lui Bayern Munchen, cucerind campionatul cu 5 etape inainte de finalul sezonului.

Champions League: Bayern Munchen vs Arsenal - Echilibru pe Allianz Arena

Bayern Munchen - Arsenal, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 aprilie, de la ora 22:00, pe Allianz Arena, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Bayern Munchen negociaza cu Zinedine Zidane pentru postul de antrenor

Clubul Bayern Munchen, care este in cautarea unui antrenor, a intrat in contact cu agentul lui Zinedine Zidane, relateaza Marca.

Trei dintre copiii lui Harry Kane au ajuns la spital dupa un accident pe autostrada

Trei dintre copiii lui Harry Kane, fotbalistul lui Bayern Munchen, au fost transportati la spital dupa un accident rutier in Germania, potrivit GSP. Accident pe o autostrada din Bavaria .

Bara s-a opus unei victorii a lui Bayern Munchen in meciul cu Arsenal Londra

Arsenal si Bayern Munchen au incheiat nedecis, 2-2 1-2), marti seara, la Londra, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Seara remizelor in Liga Campionilor: Real Madrid-Manchester City 3-3 si Arsenal Londra-Bayern Munchen 2-2

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 3-3 2-1), marti seara, pe stadionul Santiago Bernabeu, intr-un meci spectaculos disputat in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, potrivit agerpres. ro. Pentru campioana en titre au inscris Bernardo Silva 2), Phil Foden 66) si Josko Gvardiol 71), in timp ce pentru .

Remiza intre Arsenal si Bayern. Doua rezerve i-au salvat pe tunari de la infrangere

Echipele Arsenal Londra si Bayern Munchen au terminat la egalitate, scor 2-2, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor.

Seara nebuna in Champions League. Real Madrid Manchester City, scor 3-3, si Arsenal Bayern, scor 2-2

Unul dintre meciurile serii din sferturile de finala UEFA Champions League dintre Real Madrid Manchester City s-a incheiat la egalitate, scor 3-3. Tot in sferturile de finala ale UEFA Champions League, Arsenal a terminat la egalitate, scor 2-2, cu Bayern Munchen. inceputul sferturilor de finala UEFA Champions League, plin de emotii si goluri .

LiveBLOG Real Madrid - Manchester City si Arsenal Londra - Bayern Munchen Foden si Gvardiol, executii perfecte pe Bernabeu

Doua dueluri foarte interesante au loc marti, de la ora 22:00, in Champions League: Real Madrid si Manchester City se intalnesc in ceea ce expertii numesc finala din sferturi, iar Arsenal Londra va primi vizita celor de la Bayern Munchen. Partidele sunt transmise in format LiveBLOG pe HotNews. ro.

FC Liverpool i-a gasit inlocuitor lui Jurgen Klopp. Cine este alesul Cormoranilor

Formatia engleza FC Liverpool ar fi ajuns la un acord de principiu cu antrenorul lui Sporting Lisabona, Ruben Amorim, care il va inlocui pe Jurgen Klopp pe banca tehnica a gruparii de pe Anfield la finalul acestui sezon. Curtat si de Bayern Munchen si Chelsea, portughezul ar fi fost convins de board-ul de pe Merseyside .

Reactia echipei Arsenal Londra dupa ce gruparea terorista ISIS a amenintat ca va viza meciurile din Liga Campionilor

Arsenal a dat publicitatii un comunicat dupa ce ISIS a amenintat ca va viza meciul cu Bayern Munchen din Liga Campionilor.

DPA: Thomas Tuchel va ramane antrenorul lui Bayern Munchen pana la finalul sezonului

Thomas Tuchel va ramane antrenorul lui Bayern Munchen pentru saptamanile ramase in acest sezon, in ciuda rezultatelor slabe din ultimul timp, a declarat luni Max Eberl, directorul sportiv al clubului din Bundesliga, informeaza DPA.

Seara magica in Champions League: Cine transmite la tv Real Madrid vs Manchester City si Arsenal vs Bayern Munchen

Marti debuteaza partidele din sferturile Champions League, iar afisele sunt unele speciale. De la ora 22:00, iubitorii fotbalului sunt invitati sa se bucure de fotbal la meciurile Real Madrid vs Manchester City si Arsenal vs Bayern Munchen.

Champions League: Arsenal vs Bayern Munchen - Tunarii, de neoprit

Arsenal - Bayern Munchen, meci contand pentru prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 9 aprilie, de la ora 22:00, pe Emirates Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

actualitate, 18:15