18:00

Bernadette Szocs

Ping-pong: Bernadette Szocs, pe tabloul principal la Cupa Mondiala

Jucatoarea de tenis de masa Bernadette Szocs s-a calificat, miercuri, pe tabloul principal la Cupa Mondiala din Macao.

Tenis de masa: Bernadette Szocs, victorie in primul meci de la Cupa Mondiala Macao 2024

Bernadette Szocs s-a impus in primul sau meci de la Cupa Mondiala Macao 2024 la tenis de masa si a invins-o fara emotii pe Mariam Alhodaby, scor 4-0.

Romania, ratare teribila: visul olimpic pentru cuplul Ovidiu Ionescu - Bernadette Szocs s-a spulberat

Perechea din Romania a trait o veritabila drama sportiva.

Tenis de masa: Bernadette Szocs si Ovidiu Ionescu, calificare in finala Turneului Preolimpic de la Havirov - inca un pas pana la JO 2024

Bernadette Szocs si Ovidiu Ionescu au obtinut calificarea in finala Turneului Preolimpic de tenis de masa de la Havirov, dupa ce au invins perechea formata din Javen Choong si Karen Lyne, scor 4-1.

Bernadette Szocs, eliminata in sferturi la WTT Champions Incheon - infrangere dramatica in fata campioanei olimpice

Bernadette Szocs a parasit WTT Champions Incheon 2024 competitie de tenis de masa din Coreea de Sud) in faza sferturilor de finala, sportiva noastra fiind invinsa in set decisiv de chinezoaica Chen Meng campioana olimpica en-titre), scor 3-2.

Bernadette Szocs, in sferturi la WTT Champions - Victorie cu a zecea jucatoare a lumii

Bernadette Szocs s-a calificat vineri in sferturile WTT Champions Incheon 2024 la tenis de masa, competitie care are loc in Coreea de Sud, dupa o victorie impotriva sportivei de pe locul zece mondial, Adriana Diaz, din Puerto Rico.

Tenis de masa: Bernadette Szocs, in optimile turneului din Coreea de Sud - Victorie in fata campioanei Africii

Bernadette Szocs a obtinut miercuri calificarea in optimile de finala ale turneului WTT Champions Incheon 2024 Coreea de Sud), la care iau parte unele dintre cele mai bune jucatoare de tenis de masa ale lumii.

Bernadette Szocs, in lupta cu recordurile la Nationale (VIDEO)

Clasata pe locul 9 in lume, romanca a cucerit al saselea titlu consecutiv la simplu.

Bernadette Szocs este cea ai buna jucatoare non-asiatica din lume la tenis de masa. Ce loc ocupa in ierarhie

Bernadette Szocs este cea mai buna jucatoare non-asiatica din lume la tenis de masa, dupa ce in luna martie ocupa locul 9 in clasamentul mondial. Ierarhia este intocmita de Federatia Internationala de specialitate. Mureseanca Bernadette Szocs, locul 9 in clasamentul mondial in martie 2024 Bernadette Szocs ocupa locul 9 in clasamentul mondial pe luna martie al celor mai bune jucatoare de tenis de masa din lume, avand 1565 de puncte. De asemenea, mureseanca este cea mai buna jucatoare non-asiatica, fiind devansata de 5 chinezoaice, doua japoneze si o sud-coreeana, scrie G4Media.

Bernadette Szocs: Asiaticele se tem de noi!

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei a castigat toate cele patru meciuri din grupa si a ajuns intre primele 16 tari la Campionatele Mondiale din Coreea de Sud. Romania ajunge in optimile Campionatului Mondial cu victorii pe linie .

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei, debut cu dreptul la Campionatele Mondiale

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei a debutat cu dreptul la Campionatele Mondiale de la Busan, dupa ce a invins Suedia cu scorul de 3-0, in primul meci din Grupa a 7-a. Primul punct al Romaniei a fost adus de Bernadette Szocs, dupa 3-0 11-8, 11-8, 11-7) cu Christina Kallberg. Apoi Elizabeta Samara .

Tenis de masa: Bernadette Szocs, infrangere dramatica in semifinalele Europe Top 16 Cup

Bernadette Szocs a fost foarte aproape de calificarea in finala Europe Top 16 Cup a condus cu 3-1), dar sportiva noastra a fost invinsa cu 4-3 de Jia Nan Yuan.

Tenis de masa: Bernadette Szocs s-a calificat in semifinalele Europe Top 16 Cup dupa o revenire senzationala

Bernadette Szocs s-a calificat sambata in semifinalele Europe Top 16 Cup, dupa ce a invins-o pe Natalia Bajor cu scorul de 4-3.

Tenis de masa: Bernadette Szocs, calificare la pas in sferturile Europe Top 16 Cup

Bernadette Szocs s-a calificat sambata in sferturile de finala ale competitiei Europe Top 16 Cup, dupa ce a invins-o cu scorul de 4-1 pe Jieni Shao.

Tenis de masa: Bronz pentru Romania in proba de dublu mixt la WTT Star Contender Doha 2024

Perechea formata din Bernadette Szocs si Ovidiu Ionescu a obtinut medalia de bronz la tenis de masa proba de dublu mixt) la WTT Star Contender Doha 2024.

Tenis de masa: Bernadette Szocs a fost invinsa in optimi la WTT Finals Women Nagoya 2023

Bernadette Szocs a fost invinsa, vineri, in optimile de finala ale WTT Finals Women Nagoya 2023.

Bernadette Szocs, eliminata dupa o lupta eroica la Turneul Campioanelor. Singura intr-o mare de asiatice

Romanca se calificase in premiera la competitia suprema a tenisului de masa.

Bernadette Szocs, eliminata dramatic de la Turneul Campioanelor 2023

Bernadette Szocs a reusit un meci bun in optimile Turneului Campioanelor la tenis de masa WTT Finals Women 2023), dar sportiva noastra a parasit competitia, dupa ce a fost invinsa de chinezoaica Xingtong Chen, scor 3-2.

Bernadette Szocs, performanta extraordinara - Va juca la Turneul Campioanelor

Bernadette Szocs va participa pentru prima oara in cariera la Turneul Campioanelor la tenis de masa WTT Finals Women 2023), competitie care va debuta vineri.

WTT Champions Frankfurt 2023: Bernadette Szocs, eliminata in sferturi de locul 4 mondial

Bernadette Szocs s-a oprit in sferturile turneului de tenis de masa de la Frankfurt, dupa ce a fost invinsa in cinci seturi de nipona Hina Hayata, scor 11-7, 7-11, 11-6, 9-11 si 9-11.

actualitate, 18:00