00:07

Calificarea Finala

VIDEO Echipele care se vor intalni in finala Cupei Italiei

Atalanta a obtinut miercuri calificarea in finala Cupei Italiei la fotbal, trupa din Bergamo trecand, scor 4-1, de AC Fiorentina.

VIDEO Juventus, in finala Cupei Italiei, desi a pierdut meciul cu Lazio

Juventus a obtinut marti calificarea in finala Cupei Italiei, cu toate ca a fost invinsa, scor 2-1, de Lazio. Cum in mansa tur Batrana Doamna se impusese la doua goluri diferenta, trupa lui Max Allegri a facut pasul spre ultimul act al competitiei.

Al-Hilal a ratat prezenta in finala Ligii Campionilor Asiei

Lider detasat in Arabia Saudita, Al-Hilal a ratat marti calificarea in finala Ligii Campionilor Asiei, desi a castigat mansa retur a semifinalelor in fata celor de la Al-Ain, scor 2-1.

Stadion nou la Galati, dupa calificarea echipei Otelul in Finala Cupei Romaniei. Investitie de 100 de milioane de euro

Noul stadion va avea intre 25. 000 si 30. 000 de locuri si se va ridica la standarde europene cu obiectivul de a gazdui si meciuri din competitiile continentale. Investitia se ridica la aproximativ 100 de milioane de euro. in prezent, Galatiul nu are un stadion modern.

Victor Cornea a ratat calificarea in finala de dublu a turneului ATP Munchen

Perechea formata din Victor Cornea si Theo Arribage a ratat sambata prezenta in finala de dublu a turneului de categorie ATP 250 de la Munchen.

Iga Swiatek a ratat calificarea in finala turneului WTA Stuttgart Poloneza castigase ultimele doua editii

Castigatoare a ultimelor doua editii ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, lidera mondiala a ratat participarea in finala, invinsa de Elena Rybakina 4 WTA), scor 6-3, 4-6, 6-3.

PAOK Salonic a ratat calificarea in semifinalele Europa Conference League, dupa 0-2 cu FC Bruges

PAOK Salonic, echipa pregatita de romanul Razvan Lucescu, a pierdut calificarea in semifinalele Europa Conference League la fotbal, dupa ce a fost invinsa pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges in mansa secunda a sferturilor de finala.

Razvan Lucescu a ratat calificarea in semifinalele Conference League

PAOK Salonic a suferit o noua infrangere in fata celor de la Club Brugge, scor 2-0 pentru belgieni, iar formatia antrenata de Razvan Lucescu s-a oprit in sferturile de finala ale Conference League.

Corvinul Hunedoara Otelul Galati, finala Cupei Romaniei din acest an

Otelul Galati a obtinut calificarea in finala Cupei Romaniei pentru a doua oara in istorie, dupa ce a invins-o, pe teren propriu, pe Universitatea Cluj, cu scorul de 2-1. Finala din acest an a Cupei Romaniei le va opune pe Corvinul Hunedoara si Otelul Galati. Dupa ce ieri hunedorenii s-au impus cu scorul de 3-1 .

ATP Tiriac Open 2024: Calificare in sferturile de finala pentru cel mai tanar jucator al turneului

Cel mai promitator jucator de la turneul Tiriac Open, brazilianul Joao Fonseca, a reusit joi calificarea in sferturile de finala dupa ce l-a invins pe moldoveanul Radu Albot 139 ATP), scor 7-62), 6-2.

Philadelphia 76ers, victorie la limita si calificare in playoff. Reeditarea duelului de anul trecut in finala pentru locul opt

In duelul direct pentru calificarea in playoff, Philadelphia 76ers a trecut pe teren propriu de Miami Heat, cu 105-104, dupa ce a revenit de la o diferenta de 14 puncte. Los Angeles Lakers si-a asigurat locul in playoff .

Ziua decisiva pentru calificarea in semifinalele Ligii Europa si Conference League

Seara de joi, 18 aprilie, este dedicata meciurilor retur din sferturile de finala in Liga Europa si Conference League. in toate cele opt meciuri programate totul este posibil, inclusiv ca Liverpool sa rastoarne avantajul de 3-0 obtinut de Atalanta pe Anfield Road, desi statistica este impotriva cormoranilor.

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 1-0 cu cu Arsenal

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 0-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

VIDEO Corvinul Hunedoara, echipa din liga secunda, prima finalista a Cupei Romaniei

Corvinul Hunedoara a obtinut calificarea in finala Cupei Romaniei, dupa un succes entuziasmant impotriva celor de la FC Voluntari, scor 3-1.

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 4-2 cu Atletico Madrid

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o categoric pe Atletico Madrid cu scorul de 4-2 2-0), pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Paris Saint-Germain a invins-o pe FC Barcelona cu 4-1 si s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor

PSG a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat confruntarea cu FC Barcelona la scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Tenis de masa: Bernadette Szocs si Ovidiu Ionescu, calificare in finala Turneului Preolimpic de la Havirov - inca un pas pana la JO 2024

Bernadette Szocs si Ovidiu Ionescu au obtinut calificarea in finala Turneului Preolimpic de tenis de masa de la Havirov, dupa ce au invins perechea formata din Javen Choong si Karen Lyne, scor 4-1.

VIDEO ATP Monte Carlo: Jucatorul momentului, calificare la pas in sferturile de finala

Jannik Sinner coninua forma excelenta aratata in ultimele luni, italianul reusind calificarea in sferturile turneului ATP Monte Carlo, dupa ce l-a invins pe germanul Jan Lennard Struff 25 ATP), scor 6-4, 6-2.

VIDEO Primul finalist de la ATP Estoril

Hubert Hurkacz a obtinut calificarea in finala turneului ATP de la Estoril, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Cristian Garin, scor 6-3, 3-6, 6-3.

WTA Bogota: Irina Bara a ratat calificarea in semifinale

Irina Bara s-a oprit in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota, invinsa de italianca Sara Errani 117 WTA), scor 4-6, 6-2, 6-3.

actualitate, 00:07